Polisin kurşunu İsrail'i karıştırdı! 47 polis yaralandı!

GÜNDEM 3 Temmuz 2019 23:18
Videoyu Aç Polisin kurşunu İsrail'i karıştırdı! 47 polis yaralandı!

İsrail'in kuzeyinde yer alan Kiryat Haim şehrinde geçtiğimiz pazar günü bir gencin polis kurşunuyla öldürülmesinin ardından gerçekleşen protestolar ülkeyi karıştırdı. 47 polisin yaralandığı protestolar gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.

İsrail'de görevli olmayan bir polisin İsrail'in kuzeyindeki Kiryat Haim şehrinde pazar günü, Etiyopya asıllı 19 yaşındaki İsrail vatandaşı Solomon Tekah'ı öldürmesinin ardından protestolar başlamıştı.

GÖSTERİLERDE ARBEDE YAŞANDI

Etiyopya asıllı gencin polis tarafından öldürülmesinin ardından İsrail genelinde gerçekleştirilen gösterilerde 47 polis yaralandı, 60 gösterici de gözaltına alındı. İsrail'in farklı yerlerinde gerçekleştirilen gösterilerde, protestocular ile polis arasında zaman zaman arbede yaşandı.

BARİKATLAR KURARAK YOLLARI KAPATTILAR

Gösterilerin en şiddetli olduğu yerlerin başında gelen başkent Tel Aviv'de protestocular, Azrieli Tower yakınlarındaki bir anayola barikat kurup ateş yakarak yolu çift yönlü trafiğe kapattı. Protesto nedeniyle Tel Aviv'deki trafik kilitlenirken, kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.
 
Kaynak : tumhaber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL