Rejim son zamanların en büyük kayıplarını yaşıyor! Foto

ÖZEL HABER 19 Aralık 2014 00:18
Videoyu Aç Rejim son zamanların en büyük kayıplarını yaşıyor! Foto

Esed rejimine bağlı 3 komutan, muhaliflerin düzenlediği saldırılar sonucu öldürüldü.

ISLAH HABER
 
Birçok muhalif grubun ortaklaşa başlattığı ve son zamanların en büyük operasyonlarına sahne olan Suriye’de, Esed rejimi ve Şii militanlar muhalifler karşıısnda büyük oranda kayıplar vererek birçok bölgeden geri çekildiği açıklandı..

Rejim muhalifler karşısında kayıplarını saklasa da muhalifler medya aracılığı ile rejim kayıplarını dünyaya duyuruyor.

 
Suriyeli medya aktivistleri, Suriye'nin farklı bölgelerinde rejim ve Şii militanlarla savaşan İslami Cephe, Nusret Cephesi, Ahrar'uş-Şam, Özgür Suriye ordusuna bağlı gruplar, Ceysul Muhacirin vel Ensar, Ensaruddin gibi Suriye’de aktif olarak savaşan muhaliflerin resmi twitter hesaplarından aktarmış olduğu bilgiye göre muhaliflerin yaşanan şiddetli çatışmalarda Esed rejimi ve Şii militanlara bağlı çok sayıda kişinin öldürüldüğünü, birçoğun da esir alındığı açıkladı.
 
Ağır ve hafif  silahları geride bırakarak bölgeden çekilen rejim ve Şii birliklerin çatışmalarda kaybetttiği cesetlerini dahi alamadıkları ifade ediliyor.

Halep Doğu Guta ve şam Nubul Zehra bölgesinde muhalif birliklere destek için gönüllü  yaşlılar taburu kurulduğu açıklandı. 

 
Öte yandan Esed yönetimi ülkedeki çatışmalarda üst düzey komutanların ıbirer birer kaybetmeye devam ediyor.

Son olarak Esed rejimi ile muhalifler arasında yaşanan şiddetli çatışmalarda rejim 3 önemli saha komutanını kaybettiği açıklandı. 

Manşet resmi
 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X