Şahid Ümmet bir sevda yürüyüşünün adıdır..

GÜNDEM 19 Aralık 2015 22:25
Videoyu Aç  Şahid Ümmet bir sevda yürüyüşünün adıdır..

Şahid Ümmet Dergisi Aralık sayısında yine birbirinden değerli yazarların çarpıcı konulara dair önemli tespitlerine yer verilmiş.

Şahid Ümmet dergisinin Aralık sayısında şöyle deniliyor:

Ümitsiz olmamız için bir sebep yok..

Hep söyleriz, “Gecenin en zifiri ânı sabahın en yakın ânıdır.” diye.. Ümmetimiz karanlık bir gecenin koyu karanlık bir vechesinde çok ağır imtihanlardan geçiyor. Ancak her şeye rağmen ümitvar olmamıza bir engel yok. Her fırsatı değerlendirecek, her engeli aşacak ve mukaddes dava taşını gediğine oturtacağız Allah’ın izni ile.. Bu kutsal yükün herkes bir ucundan kaldıracak. Kimimiz pazarda, sokakta, evde, işyerinde yürüteceğimiz davet çabalarımızla; kimilerimiz radyosu televizyonu, interneti, gazetesi, dergisi ve sosyal medyası ile medya alanında ortaya koyacağımız ıslah ve tecdid çabalarımızla; kimilerimiz de cephelerde, ribatlarda Allah’ın düşmanlarından, zalimler güruhundan, katiller sürüsünden hesap soracağız erkekçesine..  Böylece hakkın ve adaletin şahidleri olan vasat bir ümmet olacağız. Ne ifrata nede tefrite fırsat vermeyeceğiz. Dengeli konuşacağız, dengeli yaşacağız, dengeli yürüyeceğiz. Aksini düşünmek bile istemiyoruz. Zira aksi bir durumda ne dünyamız mamur olur, ne de ahiretimiz.

Şahid Ümmet bir sevda yürüyüşünün adıdır..

Önceki aylarda olduğu gibi Aralık ayında da başta Şahımerdan Sarı hocamız olmak üzere birbirinden değerli yazarlarımız ümmetimizin dertlerini masaya yatırıp siz değerli okurlarımızla hasbihallerine devam ediyor. HidayetRehberi ana başlığı altında hazırladığımız Kur’an derlemesinde bu ay sizlere “Kur’an’da Mü’minlerin Özellikleri” konusunun 7. Bölümünü takdim ediyoruz.
Bu ay ayrıca Abdullah Beyhaki, Molla Süheyhl, Yahya İslambuli, Ahmet Toprak, Meryem Poyraz, Sevde Gök, Merve Toprak, Zeynep Bağdat, Hüseyin Eymen, Selma Ülger ve diğer yazarlarımız sizlere yüreklerini sunuyor ve yine sizlerle dertlerini paylaşıyor. Okudukça göreceksiniz ki onların dertleri aynı zamanda bizim de sancımız, bizim de derdimiz. O halde haydi hep birlikte dertleşmeye ve gereğini yapmaya..

Allah’ın gülleri yakanızı bırakmasın…1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL