Şahımerdan Sarı Hoca, Türkiye'ye İade Edildi

ÖZEL HABER 13 Şubat 2018 19:31
Videoyu Aç Şahımerdan Sarı Hoca, Türkiye'ye İade Edildi

IKBY’de esaret altında bulunan Değerli Alim Şahımerdan Sarı Hoca, Erbil'den Türkiye'ye iade edildi. Şahımerdan Sarı Hoca bu akşam 18:30 gibi İstanbul/Atatürk havaalanına indi.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Türkiye'de 28 Şubat dönemiyle birlikte FETÖ'nün zulmüne maruz bırakılan Değerli Alim Şahımerdan Sarı Hoca için iade kararı çıktı ve bu akşam 18:30 civarlarında İstanbul'a geldi.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün kampasları sonucu 28 Şubat döneminden bu yana mağdur ettiği Şahımerdan Sarı Hoca ve 13 kişiye, Adana 7. Ağır Ceza mahkemesi 2013 yılında 100 yıllık hapis cezası vermiş kararıda yargıtay onamıştı. Karar sonrası Türkiye'den Irak/Erbil şehrine hicret eden Şahımerdan Sarı Hoca orada da FETÖ mensupları tarafından gözaltına tutularak 3.5 yıl gibi bir süre hiçbir suçlama yapılmadan tutuklanarak esaret altına alındı.

3.5 Yıllık tutukluluk süresinden sonra Şahımerdan Sarı Hoca bu akşam 13.02.2018 saat 18:30 civarlarında İstanbul'da Atatürk havaalanına geldiği bilgisi ailesi tarafından sitemize paylaşıldı.

Havaalanından Bakırköy Adliyesine götürülecek olan Şahımerdan Sarı Hoca'nın hangi cezaevine götürüleceği hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Şahımerdan Sarı Hoca'nın tutukluluk hali Türkiye'de devam edecek.

Kaynak : ISLAHHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL