ŞAM EMEVİ CAMİ İMAMI SEZAR YASASINI BAKIN NEYE BENZETTİ?

SURİYE 22 Haziran 2020 11:52
Videoyu Aç ŞAM EMEVİ CAMİ İMAMI SEZAR YASASINI BAKIN NEYE BENZETTİ?

Şam Emevi camisi imamı Tevfik Buti Sezar yasası ve içerdiği yaptırımları, Kureyş’in peygamberliğin 7. senesinde Nebi (sallallahu aleyhi ve sellem)’e ve diğer müslümanlara karşı uyguladığı ambargoya benzetti.

Şam Emevi camisi imamı Tevfik Buti Sezar yasası ve içerdiği yaptırımları, Kureyş’in peygamberliğin 7. senesinde Nebi (sallallahu aleyhi ve sellem)’e ve diğer müslümanlara karşı uyguladığı ambargoya benzetti.
 

Buti verdiği cuma hutbesinde, Nebi (sallallahu aleyhi ve sellem)’in geçirmiş olduğu zor durumları, Sezar yasasının uygulanmasından sonra başta Beşşar Esed olmak üzere Esed çetelerinin geçirmiş oldukları sıkıntılarla kıyasladı.
 

Tevfik Buti Esed’in en büyük yandaşlarından görülmekle birlikte bu hutbesi sosyal medya hesaplarında birçok tartışma ve eleştirilerin konusu oldu. Daha önceki hutbelerinden birisinde korona virüsüne ilaç bulduğunu iddia ederken, diğer bir hutbesinde de rejim milislerinin işlediklerini meşrulaştırmaya çalışmıştı.
 

Tevfik Buti’nin babası Said Ramazan el-Buti de Esed rejiminin en büyük destekçilerindendi. Ramazan el-Buti 2011 senesinde mücrim Beşşar Esed ve milislerini sahabelere benzetmiş ve ona karşı düzenlenen protesto gösterilerinin haram olduğu fetvasını vermişti.

Kaynak : EBAA NEWS
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X