Sınırda bekleyen BM TIR'ları İdlib'e hareket etti

SURİYE 25 Eylül 2016 22:14
Videoyu Aç Sınırda bekleyen BM TIR'ları İdlib'e hareket etti

Birleşmiş Milletler'in (BM) Hatay'ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 12 gündür bekleyen yardım konvoyundaki 14 TIR harekete geçti.

Birleşmiş Milletler'in (BM) Hatay'ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'nda bekleyen yardım konvoyundaki 14 TIR bu sabah İdlib'e hareket etti.

Suriye'nin Halep kentine gönderilmek üzere 13 Eylül günü Cilvegözü Sınır Kapısı'na getirilen 40 yardım TIR'ının ise bekleyişi devam ediyor.

Ateşkes anlaşması ile BM tarafından Halep kentine gönderilmek üzere Reyhanlı'daki depolarından yüklenen 40 yardım TIR'ından sonra 15 TIR'da İdlib'e gönderilmek üzere Cilvgeözü'ne getirilmiş, anlaşmanın bozulmasından sonra yardım konvoyunun gidişi ikinci bir emre kadar askıya alınmıştı.

BM'nin yardım konvoyunda bulunan TIR'lardan 14'ü bu sabah İdlib'e gitmek üzere Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan ayrıldı. 40 TIR ise hala bekliyor. Yardım konvoyundaki 55 olan TIR sayısı bir araçtaki yükün diğer araca eklenmesi nedeni ile BM konvoyundaki araç sayısının 54'e düştüğü belirtildi.
Kaynak : DHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL