Sisi: Mısır ve Fransa’nın stratejik ilişkileri var

MISIR 7 Aralık 2020 19:39
Videoyu Aç Sisi: Mısır ve Fransa’nın stratejik ilişkileri var

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Mısır ve Fransa’nın stratejik nitelikte ve her düzeyde dostluk ilişkileri olduğunu dile getirdi.

Sisi, Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron ile Paris’teki Elysee Sarayı’nda düzenlediği ortak basın toplantısında, Mısır ve Fransa arasındaki ikili işbirliği boyutunun geçtiğimiz yıllarda siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel alanlarda büyüdüğünü dile getirdi.

Macron ile yaptığı görüşmeleri ‘samimi ve şeffaf’ olarak nitelendiren Sisi, birçok ikili ve bölgesel konu hakkındaki görüşlerinin yakın olduğuna vurgu yaparak, ekonomi, ticaret ve yatırım başta olmak üzere tüm işbirliğinin nasıl geliştirileceğini detaylı olarak incelediklerini söyledi.

Sisi görüşmelerde, Mısır’daki Fransız yatırımlarının değerini artırmaya ve şu anda Mısır’daki mega ulusal projelerin sağladığı büyük fırsatlardan yararlanmaya yönelik ortak hareketin önemi üzerinde mutabık kaldıklarını dile getirdi.

Macron ise Sisi’nin Fransa ziyaretinin iki ülke arasındaki güçlü ilişkinin kanıtı olduğunu söyleyerek, Sisi ile Ocak 2019’da Kahire’de bir araya gelmelerinin ardından Paris’te yeniden görüşme kararı aldıklarını vurguladı.

Bundan sonra, birçok uluslararası meseleyi tartışmak için temaslar yapıldığını belirten Macron, birkaç önce de Libya konusunun görüşüldüğünü sözlerine ekledi.

 
Kaynak : aawsat
1000
icon
ersin 11 Aralık 2020 16:17

global covid -19 pandemi komplosu, bir gercegi cok net bir sekilde gosterdi.iran dahil hemen hemen tum devletler emperyalist kapitalist sistemin bir şubesi gibi hareket ediyor.tek merkezden idare ediliyorlar,aynen bir şirketin şubeleri gibi.hepsi içerden ele geçirilmiş.kendilerine emredilen uygulamaları harfiyyen yerine getiriyorlar.global sistem ,corona pandemisi uydurarak global bir diktatorluge geçiş yapıyor.corona yalanları ,yasaklar,aşılar hepsi global faşizmin ayak sesleri.bu çok net gözüküyor.

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası
Askıda Meal