Sitemizi Hedef Gösteren Amberin Zamanın Basın Kartı İptal Edildi

ÖZEL HABER 5 Ocak 2017 13:26
Videoyu Aç Sitemizi Hedef Gösteren Amberin Zamanın Basın Kartı İptal Edildi

Geçmişte ISLAHHABER'i hedef tahtasına oturtmak için köşe yazısında ele alan Amberin Zaman halkı kin ve düşmanlığa sevk ederek kutuplaşmaya neden olduğundan dolayı basın kartı iptal edildi.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Türkiye aleyhine yazılar kaleme aldığı gerekçesiyle Amberin Zaman'ın basın kartını iptal etti.

Açıklamada ayrıca, Amberin Zaman'ın yazılarıyla halkı kin ve düşmanlığa sevk ederek kutuplaşmaya neden olduğu belirtildi..Geçmiştede ISLAHHABER'i hedef tahtasına oturdan Amberin Zaman'a bu kısıtlamada Basın Yayın ve Enformasyon müdürlüğünün geç bile kaldığını düşünüyoruz.

Açıklamada ayrıca şöyle denildi: "Ortaköy’deki terör saldırısı sonrası sosyal medyadan ’IŞİD karşısındaki en etkili güç Suriyeli Kürtler ister hain diyebilirsiniz ne isterseniz diyebilirsiniz ama gerçek bu. YPG ve SDG’nin IŞİD’e karşı en etkin güç olduğu için ABD işbirliğini onlarla yapıyor ama bunu söyleyince hain sayılıyorsun. IŞİD’e karşı en etkin güç olan YPG ve SDG’ye saldırmaya devam edilecek mi acaba?’ paylaşımıyla terör örgütüne yönelik sempatisini açıkça ortaya koyduğu belirtilen Zaman’ın ’gerçek dışı değerlendirmelerde bulunarak Türkiye aleyhtarı propaganda yaptığı, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara sempatisi ve desteğinin tespit edilmesi nedeniyle milli güvenlik politikası gereği basın kartı iptal edilmiştir"

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...