Siyonist İsrail Kudüs'ü tahrip ediyor!

FİLİSTİN 14 Ekim 2021 11:49
Videoyu Aç Siyonist İsrail Kudüs'ü tahrip ediyor!

UNESCO'nun Paris'teki Yürütme Konseyi 212. Oturumunda İsrail işgalinin altı çizildi ve Filistin lehine iki karar alındı.

 
İsrail işgali altındaki Filistin ile "kültür ve eğitim kurumları" şeklindeki iki karar örgütün Yürütme Konseyi üyeleri tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, alınan iki kararın Doğu Kudüs'ün işgal altındaki şehir statüsünü teyit ettiği belirtildi.

Açıklamada, bu kararlarla "İşgal rejimi İsrail'in Kudüs'te şehirde aldığı kararların geçersizliğine ve derhal iptal edilmesi gerektiğine" işaret edildi.

"KUDÜS'ÜN TAHRİP EDİLMESİNİ ENGELLEYİN"
Açıklamada, UNESCO'nun, İsrail'in Doğu Kudüs'te devam eden yasadışı tünel kazma proje ve politikalarına son vermesini, Eski Şehir'in kültürel yapısı ile Filistinlilerin ibadet hakkının korunmasını talep ettiği ifade edildi.

UNESCO Yürütme Konseyi'nin 212. Oturumu'nda alınan kararları memnuniyetle karşılayan Filistin yönetimi, uluslararası toplumu, üç semavi dinin merkezi olan Kudüs'ün tahrip edilmesini engellemeye çağırdı.
Kaynak : Milli Gazete
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL