SİYONİST SALDIRGANLIĞA KARŞI TÜM TÜRKİYE AYAKTA

FİLİSTİN 14 Mayıs 2021 02:11
Videoyu Aç SİYONİST SALDIRGANLIĞA KARŞI TÜM TÜRKİYE AYAKTA

İsrail saldırganlığının son aşaması olan Gazze'ye yönelik kara saldırısı Türkiye'de ve Dünya'nın çok önemli şehitlerinde protesto edildi

İsrail saldırganlığının son aşaması olan Gazze'ye yönelik kara harekatı Türkiye ve Dünya'nın önemli noktalarında infiale neden oldu. Haber Merkezimize gelen bilgilere göre İstanbul başta olmak üzere  Türkiye'nin önemli şehirlerinde ve Dünya'nın önemli noktalarında büyük eylemler ve protestolar düzenlendi.


    Şanlıurfa'nın ilçelerinde düzenlenen basın açıklamaları ile işgalci siyonist rejim, telin edilerek Filistin'de şehid edilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.
    İşgalci siyonist rejiminin, Filistin halkına yaptığı katliamlara İslam coğrafyasından farklı tepkiler gelmeye devam ediyor.

     Şanlıurfa merkez ve Siverek, Viranşehir, Akçakale, Hilvan, Birecik, Suruç, Harran, Bozova, Ceylanpınar ve Halfeti ilçelerinde düzenlenen ortak basın açıklamaları ile siyonist işgal rejimi bir kez daha lanetlendi.

 ,

Batman'da terör rejiminin saldırılarına tepkiler bugün de devam etti

Batman'da, siyonist işgal rejiminin Filistin'de gerçekleştirdiği katliam ve sivil halka yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla bir arayan gelen STK'lar, Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılarak basın açıklaması gerçekleştirdi.
Batman merkez Yıldız Camisinde kılınan gıyabi cenaze namazı ve duadan sonra camii önünde düzenlenen basın açıklamasından önce, açılış konuşmasını Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Batman Şube Başkanı Lokman Özkan yaptı.

Ardından STK'lar adına basın açıklamasını Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu Dönem Sözcüsü Şehmus Temiz okudu.
Mardin’de siyonist işgal rejiminin saldırılarına tepkiler sürüyor

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) ve Kızıltepe Yetimler ve Öksüzler Derneği, Siyonist işgal rejiminin saldırılarına tepki gösterdi.
İşgal güçlerinin Gazze bombardımanına Mardin’den tepkiler gelmeye devam ediyor. 66 sivil toplum kuruluşunun bileşeni olan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu ile Kızıltepe Yetimler ve Öksüzler Derneği ortak bir basın açıklaması yaptı.
 

ADANA HALKI FİLİSTİN İÇİN MERKEZ CAMİİ'DE BULUŞTUİsrail’in Mescidi Aksa ve Doğu Kudüs’e saldırıları sonucu hayatını kaybeden Filistinliler için Adana Merkez Cami’nde vatandaşlar Cuma Namazı sonrası toplandı. Gazzeli Hüsam El Naffar okuduğu Kuranı Kerim ile başlayan etkinlikte vatandaşlar, dev Filistin Bayrağı açıp ardından İsrail’e lanet okudu.

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi Başkanı Mahmut Eraslan, “Bu zalimce şiddete üç maymunu oynayan bazı devletlerin suskunluklarını not ediyor, onları Allah’a şikayet ediyoruz. Günü geldiğinde bu zulme dur diyemeyen petrol şeyhleri de elbet hesap verecektir. Filistin, Kudüs ve Mescidi Aksa davası sadece Filistinlilerin değil tüm Müslümanların hatta zalime zulmünü haykıracak, adaletin tesisini isteyen tüm insanlığın ortak davasıdır. İşte bu yüzden diyoruz ki Kudüs, Müslümanlar için direniş, insanlık için diriliştir” diye konuştu.

devam edecek...
Kaynak : İSLAM MEDYA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL