Siyonistler Kudüs'ü adım adım işgal ediyor

FİLİSTİN 6 Ocak 2022 10:48
Videoyu Aç Siyonistler Kudüs'ü adım adım işgal ediyor

Siyonist işgal rejimine bağlı Kudüs Belediyesi Bölge Planlama ve İnşa Komitesi, işgal altındaki Kudüs'te 3 bin 557 haneli yasa dışı Yahudi yerleşim yeri inşasını onayladı.

Kudüs'ün yerli halkını yerinden etmek için evlerini yıkan ve gasp eden, arazilerine ve arsalarına el koyan siyonist işgal rejimi, bir yandan da Yahudi göçmen sayısını artırmak için yeni yerleşim birimleri inşa etme projelerine devam ediyor. 

Siyonist işgal rejimine bağlı Kudüs Belediyesi Bölge Planlama ve İnşa Komitesi, 5 yeni proje çerçevesinde Kudüs'e 3 bin 557 yeni Yahudi işgal birimi inşa edilmesi planını onayladı. 

Şimdi Barış Kurumu'nun verdiği bilgilere göre söz konusu projelerden bazıları Har Homa ve Givat Hamatos arasındaki bölgeye, diğerleri de Fransız Tepesi'nin eteklerindeki arazilere yapılacak. 

Kurum bu projelerin Kudüs şehrine ve barış çabalarına zarar vereceğini, bütün bu projelerin iki devletli çözüm imkânının önünü tamamen keseceğini vurguladı. 

Açıklamada Givat Hamatos ve Har Homa civarına bin 465 adet yeni yerleşim biriminden oluşacak yeni bir mahalle kurulmasının planlandığı, bu yolla iki bölgenin birbirine bağlanacağına dikkat çekildi. 

Fransız Tepesi etekleri için planlanan yerleşim alanlarına 2092 yeni yerleşim birimi inşa edileceği ve bunların inşa edilmesinin düşünüldüğü arazilerin de "Yeşil Hat" sınırının dışında kaldığı dile getirildi.
Kaynak : İlkha
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL