Sokaklar edepsizlere mi teslim?

GÜNDEM 26 Kasım 2021 16:30
Videoyu Aç Sokaklar edepsizlere mi teslim?

İstanbul’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü bahanesiyle bir araya gelen kadın örgütleri ve LGBT'liler yürüyüş düzenledi. Toplumsal çürümenin kadın hakları kisvesi altında sunulduğu eyleme yönelik tepkiler oluştu.

Kimi kadın örgütleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü adı altında bir araya geldi. Kadına yönelik şiddeti protesto etmek için İstanbul Taksim'de bir araya gelen kadınların açtıkları pankart ve dövizlerdeki ifadeler tepki çekti. Kadınlar ve LGBT mensuplarının ellerindeki dövizlerde yer alan ifadeler, yürüyüş eyleminin niyetinin kadın hakları olmadığını toplumsal yozlaşmayı amaçladığını gösterdi.

Kadına yönelik şiddeti sözde engellemeyi amaçlayan kadınların taşıdıkları dövizlerde: "Kocanı öldür", "Kürdüz, transız, yoksuluz, Toplaşarak kazanacağız," "Ocağını söndür, kocanı öldür" ifadeleri yer aldı. İstanbul Sözleşmesi'nin yeniden yürürlüğe alınmasını isteyen sözde kadın hakları savunucularına Milletvekilleri, siyasiler ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu destek verdi. Çok sayıda sol seküler kadın örgütünün destek verdiği eylemde “İstanbul Sözleşmesi yaşatır” pankartları taşındı. 
Kaynak : Haksöz Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL