Sri Lanka'da Müslümanlara karşı eylemlerde ilk can kaybı

DÜNYA 15 Mayıs 2019 02:58
Videoyu Aç Sri Lanka'da Müslümanlara karşı eylemlerde ilk can kaybı

Sri Lanka'da 250'den fazla kişinin öldüğü saldırıların ardından Müslümanlar hedefte. Geceleri sokağa çıkma yasağının ilan edildiği ülkede bir Müslüman bir grup saldırgan tarafından katledildi..

Sri Lanka'da üç hafta önce düzenlenen saldırılar sonrası Müslümanlara yönelik şiddet tırmanıyor. İki gündür geceleri sokağa çıkma yasağının yürürlükte olduğu ülkede Müslüman olduğu açıklanan bir kişi, saldırının hedefi oldu. Kılıç taşıyan bir grubun, ülkenin Kuzey Batı Eyaletinde 45 yaşındaki Fazul Amen adlı kilim satıcısını katlettiği açıklandı. Amen'in cenazesinin yoğun güvenlik önlemi altında gerçekleştirildiği belirtildi.

Ülkenin kuzeyindeki Combo kentinde de bir grup saldırganın Müslümanlara ait dükkan, ev ve camileri hedef aldığı açıklanmıştı. Müslüman bir işadamına ait makarna fabrikasının da ateşe verildiği aktarıldı. Görgü tanıkları Müslümanların yaşadığı evlerin petrol bombaları ile hedef alındığı bilgisini verdi.

Müslümanlara yönelik saldırılar nedeniyle Sri Lanka'da polis, saat 21.00'den itibaren yürürlükte olacak şekilde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Sri Lanka Başbakanı Ranil Wickremesinghe, Pazartesi günü yaptığı açıklamada  ülkede tırmanan gerginliğin saldırılara yönelik incelemeleri sekteye uğratabileceği uyarısında bulunmuştu.

Kaynak : DW
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X