Süleyman Ulvan, Suud Zindanında İşkence Nedeniyle Yaralandı

İSLAM DÜNYASI 18 Nisan 2019 11:34
Videoyu Aç Süleyman Ulvan, Suud Zindanında İşkence Nedeniyle Yaralandı

Suudi Arabistan’da tutuklu bulunan ünlü ilim adamı Süleyman Ulvan’ın hapishanede dayak ve kötü muameleye maruz kaldığı bildirildi. Ulvan’a yakın kaynaklar, ilim adamına yönelik işkencenin son günlerde özellikle artırıldığını duyurdu.

Sosyal medyada  #ضرب_واهانه_الشيخ_العلوان başlıklı hashtag üzerinden yayılan haberlere göre Süleyman Ulvan, Suudi yöneticilerin işkencesine katlanmak durumunda.

Söz konusu hastag üzerinde görüşlerini paylaşan sosyal medya kullanıcıları, Süleyman Ulvan ve Abdulaziz Tarifi gibi alimlerin hapsedilmelerini ve kötü muameleye maruz bırakılmalarını kınadı.

Başka bir sosyal medya kullanıcısı, hapishanedeki işkencelerden söz ettiği paylaşımında mahkumun bağlanarak bir grup gardiyan tarafından dövüldüğünü, ertesi gün diğer grubun gelip özür dilediğini ve bu sonra bunun bu şekilde devam ettiğini yazdı.

Kaynaklara göre Süleyman Ulvan maruz kaldığı dayak ve kötü muamele sonucunda yaralandı.

Suudi Arabistan Yönetimi, çok sayıda ilim adamını hapishanelerde tutuyor. 2004 yılından beri mahkum olan ve Aralık 2018’de mahkumiyeti sona eren Süleyman Ulvan hukuk dışı yöntemlerle alıkonuyor.

Kaynak : Asya’nın Sesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X