Süleymani'yi överken itiraf etti! "Azerbaycan'ın bölünmesini sağladı..."

İSLAM DÜNYASI 12 Ocak 2020 13:44
Videoyu Aç Süleymani'yi överken itiraf etti! "Azerbaycan'ın bölünmesini sağladı..."

ABD'nin öldürdüğü İranlı general Kasım Süleymani hakkında açıklamalarda bulunan İranlı uzman, Süleymani'yi överken Ermenistan'a karşı Azerbaycan'ın bölünmesine yol açarak Azerilerin güçlenmesini engellediğini itiraf etti.

İran ve bölge uzmanlarından biri olan Cehanbehş İzediKasım Süleymani ile ilgili dün katıldığı İran devlet televizyonundaki programda, Süleymani’nin Karabağ Savaşı sırasında Ermenilere yardım ettiğini anlattı. İzedi bu çabaların İran’ın lehine olduğunu ve Pan Türkizm’in yayılmasını engellediğini belirtti.

AZERBAYCAN GÜÇLERNMESİN DİYE...

İzedi’nin İran devlet televizyonundaki açıklamaları şu şekilde:

“90’lı yıllarda Karabağ’ın işgalden kurtarılması, Nahçıvan ile Azerbaycan arasında olan toprakların geri Azerbaycan’a verilmesi Pan Türkist düşünceyi bölgede güçlendirecekti. Bizim menfaatinize olmayan birlik oluşacaktı. Bölgedeki güç dengeleri değişecekti. Bu nedenle Kasım Süleymani dengelerin değişmemesi için adımlar attı ve topraklar Ermenistan’a kaldı.”

1000
icon
Ankaralı 15 Ocak 2020 23:51

Sen gebermeyi hak etmişsin gerçekten. Bu İran için utanılacak ve yerin dibinde yer bulmazsa, kanalizasyonda saklanacak kadar utanç verici, aşağılık ve bir o kadar da İslam ile alakası olmayan ırkçı bir tavırdır. İran yöneticilerin ile beraber, Allah belanızı versin. Sivil halkın öldürülmesi hoşunuza mı gitmişti? Demek ki Dağlık Karabağ ve Azerbaycan'da katil olmayı öğrendiniz,Suriye'de tatbik ettiniz. Şimdi diyorlar ki mezhepçilik yapmayın. Peki İran denen soytarı Müslümancıkların yaptığı mezhepçilik mi yoksa ırkçılık mı veya kafirlik mi? Kararı islahhaber okuyucularına bırakıyorum.

0 6 Cevap Yaz
Elman mustafa 12 Ocak 2020 15:38

Suleymani seytan ordusunun zindig komutani...

2 6 Cevap Yaz

MD DİJİTAL