Suriye'de açlık bu kez ana karnında öldürdü

SURİYE 24 Aralık 2015 09:33
Videoyu Aç Suriye'de açlık bu kez ana karnında öldürdü

Suriye'de İran-Hizbullah-Esed ittifakı ile kuşatma altında tutulan bölgelerde, açlığın getirdiği felaket can almaya devam ediyor.

Suriye'de İran-Hizbullah-Esed ittifakının oluşturduğu kuşatma, açlık ve felaketi getiriyor. Başkent Şam'ın kırsal bölgelerinde yaşanan açlık sebebiyle çocuklar hayatlarını kaybediyor.

Suriye'de çocuklar anne karnında açlıktan dolayı yaşamını yitiriyor. Başkent Şam'ın kırsal kesimi Medaye'de hamile bir kadın, yeteri kadar beslenemediği için karnındaki çocuk öldü. Hastanede ölü olarak doğan erkek çocuk, annenin yeteri kadar gıda sağlayamadığından dolayı öldüğü açıklandı.

Tehlikenin boyutuna dikkat çeken Suriye'deki medya aktivistleri, bölgede yaşanan çocuk ölümlerinin giderek sıklaştığını bildirdi.

Bölgede çocuklar ve yaşlılar, gıda ve ilaç yokluğundan dolayı ölümle pençeleşiyor. Duruma müdahele edilmediği takdirde, çocuk ve zayıf insanların ölümleri çoğalacak uyarısında bulunuldu.

Suriye'nin Şam kenti, İran devrim muhafızları, Lübnan Şii Hizbullah örgütü ve Iraklı Şii askerleri tarafından kontrol ediliyor. Şam'da birçok bölge, kuşatma altında tutuluyor. Herhangi bir insani yardım kuruşunun girişlerine izin verilmiyor.

Ana karnında yeteri derecede beslenemediği için ölü doğan çocuk:

Kaynak : medya times
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X