Suriye'de dünkü sivil katliam: 50 Ölü (Foto-Video)

ÖZEL HABER 5 Şubat 2015 02:04
Videoyu Aç Suriye'de dünkü sivil katliam: 50 Ölü (Foto-Video)

Suriye'de kara haraketlarında başarılı olmayan Esed güçleri, muhalif ailelerin sığındığı bölgeleri savaş uçakları ile bombalamaya devam ediyor.

HABER: ISLAH HABER

Suriye'de kara haraketlarında başarılı olmayan Esed güçleri, muhalif ailelerin sığındığı bölgeleri savaş uçakları ile bombalamaya devam ediyor.

Sivil yerleşim alanlarını kendilerine hedef seçen Esed güçleri, ülke genelinde dün (04/02/2015) yeni bir katliama daha imza attı. Suriyeli yerel aktivistlerin yayınlandığı raporda, Esed güçlerin kara ve hava haraketlarinde  6'sı çocuk, 1'i kadın olmak üzere 50 kişi katledildi. 2 Kişi ise rejim hapishanelerinde gördükleri işkenceler nedeniyle hayatlarını kaybettiler.

Ülke bazında yapılan araştırmalara göre, rejim güçleri Şam ve kırsal alanında 26 kişi, Halep'te 9 kişi, Dera'da 7 kişi, İdlib'te 3 kişi, Humus'ta 2 kişi, Kuneyter'da 1 kişi ve Deyri ez Zor'da 1 kişi öldürüldü.

Rejim askerlerinin yoğun bombardımanı sonucunda Dera'da düzenledikleri saldırıda, onlarca bina tahrip edilerek kullanılamaz hale geldi, Halk enkazdan yaralı ve cenazeleri kurtarmaya çalıştı.

Esed rejiminin attığı varil bombalarıyla yaralanan çocuklardan biri...Suriye'nin başkenti Cobar'da açlıktan hayatını kaybeden bir Suriyeli...Dünkü saldırılarda yaralan çocuklardan bazıları:
Dera şehrinde yapılan saldırı görüntüleri;İşte Dera-Beled'deki hava saldırı görüntüleri;Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X