Suriye'de ihanetin bedeli; rejim saflarında savaşmak!

ÖZEL HABER 1 Ağustos 2018 14:45
Videoyu Aç Suriye'de ihanetin bedeli; rejim saflarında savaşmak!

Suriye'de savaşmadan teslim olan Muhalif grup mensupları bedelini rejim saflarında zorla askerlik yaparak ödemek zorunda kalıyor.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'de gayesi Allah c.c dinini hakim kılmak yerine 'Beşer Esed gitsin, kim gelirse gelsin' ideolojisine bağlı tutan ABD, Suud, Katar, Türkiye, Rusya ve gizliden Esed rejimi güdümünde hareket eden küçük çaplı Muhalif gruplar dağılmaya devam ediyor.

Doğu guta'da Ceyşul İslam liderlerinin devasa ordu mühimmatını rejim'e teslim etmekle başlayan büyük bir dağılma Derada da devam etti. Muhaliflerin arasında kalan Rejim istihbaratına bağlı liderler saf değiştirip grupları fesh ederken grup üyeleri çareyi teslim olmakta buldu.Teslim olan eski muhalif savaşçılar ise bedelini rejim saflarında savaşmak zorunda kalarak ödemeye başladı. Eski muhalif komutan ve liderlerin Doğu guta'da rejim saflarına katılıp Dera'da öldüklerine şahid olunmuştu.

Geçtiğimiz gün Suriye'li Aktivistler sosyal medya üzerinden Ahmed el-Ude komutasındaki “Şebabus-Sunne” unsurlarının Nusayri rejimine bağlı 4. Bölük askerleriyle birlikte eğitim yaptıklarını gösteren bir görüntü yayınladılar.

Lübnan menşeli “El-Mudun” gazetesinin aktarmasına göre, El-Ude 150 üzerinde unsurunu, Kuzey Suriye cephelerine gönderilmeden önce eğitim almaları için Dureyc bölgesinde bulunan 4. bölüğe gönderdi.

Halkın büyük bir çoğunluğu ve mücahidler, kadın ve çocukların katili ile anlaşmaya varmayı kabul etmeyip, verilen tüm sözlerin ve ahitlerin bozulacağını bildiklerinden, Nusayri rejimi altında yaşamak yerine köy ve beldelerini terk etmeye razı olurken Esed rejimine teslim olan eski Muhalif savaşçıların zaten savaşan milis bulamaması sebebiyle Rejim saflarında zorunlu askerliğe tabi tutulduğu biliniyor.

Kaynak : ISLAHHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL