Suriye'nin bir çok özgür beldesinde devasa gösteriler

ÖZEL HABER 15 Eylül 2018 15:16
Videoyu Aç Suriye'nin bir çok özgür beldesinde devasa gösteriler

Suriye'nin özgür beldesi olan İdlib ilindeki siviller, Esed rejimi ve destekçilerinin kente operasyon hazırlıklarına karşı gösteriler düzenledi.Binlerce insanın katıldığı gösterilerde - Buradan sesleniyoruz: Biz terörist değiliz! - Biz buradayız, dik duruyoruz, biz özgürüz. Teröristler Şam'da! sloganları atıldı.Rusya ve İran'ın desteğini alan rejim güçlerinin, kırsal bölgelerine havadan ve karadan saldırılar düzenlediği 4 milyon sivilin yaşadığı İdlib'de, cuma namazının ardından binlerce kişi protesto gösterisi düzenledi.

Binlerce insanın katıldığı gösterilerde  - Buradan sesleniyoruz: Biz terörist değiliz!  - Biz buradayız, dik duruyoruz, biz özgürüz. Teröristler Şam'da! sloganları atıldı. 
Gözlemcilerin aktardığı bilgiye göre ; "Gösterilere katılanlar, şehirleri bombalayıp beldeleri yıkan ve birçok Suriyelinin katline neden olan işgalci Rusya ve Rejimin karşısında izzet ve direniş sloganları attılar. Gösteri yapan halkın "Devletlerin devrimi sonlandırmak ve halkı mücrim rejimin zorba ellerine geri döndürme gibi niyetin olduğunu ve bunun aslan kabul edilmeyeceğini" aktardırlar.


 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...