Suriyeli kadınları darp edip eşyalarını çaldılar

GÜNDEM 8 Eylül 2021 11:45
Videoyu Aç Suriyeli kadınları darp edip eşyalarını çaldılar

Sancaktepe’de kendilerini polis olarak tanıtan hırsızlar Cumaya giden erkeklerin yokluğunu fırsat bilerek Suriyeli kadınları evlerinde darp ederek evdeki ziynet ve değerli eşyaları çaldı.

Sancaktepe'de kimliği belirsiz 3 kişi, kapılarını çaldıkları Suriyeli anne ve kızına kendilerini polis olarak tanıttı. Şüpheliler ardından anne ve kızını feci şekilde darp ettikten sonra evdeki ziynet eşyalarını alarak kaçtı.

Olay, geçtiğimiz cuma günü öğle saatlerinde Sancaktepe'de meydana geldi.

Kimliği belirsiz üç kişi, Suriye uyruklu ailenin yaşadığı üç katlı evin bulunduğu sokakta bir süre bekledi. Evdeki erkeklerin Cuma namazına gitmek üzere evden ayrıldığını gören şüphelilerden biri dışarıda gözcülük yapmak için beklerken, diğer iki şüpheli ise kapıyı çaldı.

Kendilerini polis olarak tanıtan şüpheliler, aileye yardım edeceklerini söyledi.

Ancak içeri giren şüpheliler, anne Emine Haşese (52) ve kızı Hanım Salih'i (11) feci şekilde dövdü.

Hırsızlar evdeki yaklaşık 100 bin lira değerindeki ziynet eşyası ile darp ettikleri Emine Haşese'nin kulağından çekerek aldıkları küpeleri ve cep telefonlarıyla kaçtı.

Durumu öğrenen aile bireyleri hemen polis ve sağlık ekiplerini aradı. Yaralı anne ve kızı ise ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Ankara Altındağ’da Suriyeli ve Türkiyeli gençler arasında yaşanan cinayet olayının ardından Suriyelilere dönük yağma ve saldırılarda bulunulmuştu

Olayların ardından Suriyelilere dönük nefret kampanyası hız kazandırılırken, Suriyelilere dönük nefret, saldırı, hırsızlık ve tecavüz gibi olayları gündeme getirilmemişti.

Kendilerini polis olarak tanıtan ve Suriyeli bir aileyi özellikle hedef alan hırsızlık ve darp saldırısı da gündeme gelmedi.
Kaynak : Haksöz Haber
1000
icon
Eyman 9 Eylül 2021 07:08

Ey Devlet! Sen kanunsun, sen hakemsin, bulursun elbet bulursun. İnsanlığa, vicdana, merhamet ve huzura, direk sahipsizlere karşı yapılan gasp, haneye tecavüz, darp ve ırkçı saldırıya karşı ibretlik bir ceza ver lütfen! Haydutlar başka dilden anlamaz! Allah, o haydutların belasını versin. İçimizde huzura ve kardeşliğe kastedenler inanın İsrail'den de tehlikeli!

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL