Suud rejimi, El-Hudari ve Oğlunu İkinci Kez Mahkeme Önüne Çıkarıyor

KÖRFEZ ÜLKELERİ 5 Ekim 2020 00:20
Videoyu Aç Suud rejimi, El-Hudari ve Oğlunu İkinci Kez Mahkeme Önüne Çıkarıyor

Suudi rejimi, HAMAS'ın Suudi Arabistan'da uzun süre temsilciliğini yapmış olan Muhammed El-Hudari ile oğlu Hani'yi ikinci kez duruşmaya çıkaracak.


Suudi Arabistan'daki düşünce mağdurlarının haklarını savunan Düşünce Tutukluları twitter hesabında verilen bilgilere göre Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (HAMAS) Suudi Arabistan'da uzun süre temsilciliğini yapmış olan Muhammed El-Hudari ile Ummu'l-Kura Üniversitesi'nin eski öğretim görevlilerinden olan oğlu Hani yarın Suudi Arabistan'daki Ceza İhtisas Mahkemesi tarafından ikinci duruşmaya çıkarılacak.

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Ceza İhtisas Mahkemesi bugün Ürdünlülerden ve Filistinlilerden oluşan 6 tutukluyu Filistin direnişine destek verme suçlamasıyla duruşmaya çıkardı.

Mahkeme önüne çıkarılan kişiler kendilerine yöneltilen bütün suçlamaları ve HAMAS'a maddi yardımda bulundukları ve mensup oldukları iddiasını reddettiler.

Bu duruşma söz konusu altı tutuklunun altı ay içinde mahkeme önündeki ikinci duruşmalarıydı. Üçüncü duruşmanın ise önümüzdeki Kasım ayının 4'ünde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bir başka altı kişilik grubun ikinci duruşması ise birkaç gün önce yapılmıştı.

Suudi rejimi hapishanelerinde bir buçuk yıldan beri tutulan 50'den fazla Filistinli ve Ürdünlü tutuklunun bulunduğu biliniyor. Bunların tamamı siyonist işgal rejimine karşı hak ve özgürlük mücadelesi veren Filistin direnişine destek vermekle suçlanıyor.

Filistinli ve Ürdünlü tutuklulardan bazılarının vekilliğini yapan Avukat Mustafa Nasrullah, yaptığı açıklamada Suudi Arabistan Başsavcılığı'nın söz konusu tutukluları bir terör örgütüne mensup olmakla ve ona mali yönden yardımda bulunmakla suçladığını belirtti. (İLKHA)
Kaynak : ilkha
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL