Suud'un "Kral madalyası" taktığı Modi kimdir?(FOTO-Özel Haber)

ÖZEL HABER 7 Nisan 2016 23:47
Videoyu Aç Suud'un "Kral madalyası" taktığı Modi kimdir?(FOTO-Özel Haber)

Resmi ziyarette bulunmak üzere Suudi Arabistan'a giden Hindistan Başbakanı Modi'ye ülkenin en üst düzeydeki nişanı verildi.Peki Narendra Modi kimdir?

ISLAH HABER (HABER MERKEZİ)

Suudi Arabistan Kralı, Hindistan Başbakanı Narendra Modi’ye ülkenin en yüksek nişanını verdi.

Hint-Asian News Service ajansının haberine göre, Suudi Arabistan Kralı ülkesine resmi ziyaret için gelen Hindistan Başbakanı Narendra Modi’ye Suud Krallığının en yüksek ödülü olan Kral Abdulaziz al Sasha madalyası verdi.

Peki Hindistan Başbakanı Narendra Modi kimdir?

Narendra Modi  Hindu milliyetçisi Bharatiya Janata Partisi (BJP – Hindistan Halk Partisi) ile 2014 Hint genel seçimlerinde Hindistan'da başbakan olan Hindu siyasetçidir.

Daha önceki siyasi hayatında 2002 yılında eyalet başbakanlığını yaptığı Gujurat eyaletinde  Müslüman halka karşı büyük bir soykırım yapıldı. 3000’in üzerinde insan acımasızca yakılarak katledildi. 200.000’in üzerinde insan mülteci kamplarında kalmaya zorlandı. Evler sistematik bir şekilde yıkıldı, iş yerleri yakıldı, yüzlerce kadına tecavüz edildi ve bir o kadar çocuk vahşice öldürüldü.


Olaylarla ilgili tüm kanıtlar, gerçekleştirilen bu katliamın şu an Hindistan Başbakanı olan Narendra Modi tarafından yönetilen Gujurat bölge hükümetinin izni ile gerçekleştiğini ve hükümet güvenlik güçlerinin de bu katliama bizzat katıldığını gösteriyor.

Hakkında 2002 yılındaki olaylardan dolayı birçok dava açılan Modi ve hükümeti bu davalardan bazılarından hüküm giyerken Modi şu ana kadar ceza almadı. 

Modi'nin lideri olduğu BJP hem Hindu dinini kullanıyor hem de ırkçılık fikirleri yayarak kendilerinin dışında olanları yok sayıyor. Komünist parti da Müslümanların ellerinde bulunan toprakları almak için Irkçılarla birlik olarak Müslümanları katlediyorlar. Irkçılar sözde Hindu dini için Komünistler ise toprak elde etmek için eyaletteki tüm Müslümanları temizlemek için ortak hareket ediyorlar.

Modi'nin liderliğini yaptığı Hindistan'da aşırı ırkçı yaklaşımlardan dolayı her yıl Kurban ibadetini ifa ettiği için yüzlerce Müslüman katlediliyor.Aynı zamanda Hindistan işgali altında bulunan Keşmir’de de her türlü sindirme ve imha politikalarıyla Hindu yönetim katliamlarına devam ediyor.

Modi'nin Gujurat eyaletinde gerçekleştirdiği katliamdan bazı kareler:
Muslims doused with gasoline and set on fire by Hindus Gujarat 2002.

Bodies of Muslim children burnt to death by Hindu mobs Gujarat 2002.

Bodies of Muslim children burnt to death by Hindu mobs Gujarat 2002.

Injured Muslims, including children, rest inside a Shah Alam Mosque in Ahmadabad, India, Monday, March 4, 2002.
 

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL