Suudi Arabistan'da maske zorunluluğu kalktı

DÜNYA 17 Ekim 2021 18:14
Videoyu Aç Suudi Arabistan'da maske zorunluluğu kalktı

Dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan açık alanda maske takmama uygulaması Suudi Arabistan'da da başladı. Ülkede açık alanda maske takma zorunluluğu bugün kalktı

Suudi Arabistan Krallığı bugünden  itibaren yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan kısıtlamaları hafifletmeye başladı. Ülke genelinde açık alanlarda maske kullanımının zorunluluğu da kaldırıldı.

Yetkili makamlar, çalışanların ve ziyaretçilerin maske kullanımı, sosyal mesafe kurallarına riayet etmek şartıyla, halka açık yerler, ulaşım araçları, restoranlar, sinemalar ve benzeri mekanlar tam kapasite hizmete girecek. Ayrıca düğün salonlarında sayı sınırlaması olmaksızın etkinlikler düzenlenebilecek.

Alınan kararlara göre,  Mekke’deki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi’nin, iki doz aşı olma ve maske zorunluluğu ile tam kapasite ile ziyaretlere açıldı.

Tüm mekanlara giriş ve etkinliklere katılmada iki doz aşı zorunluluğu devam ederken, Tawakkalna uygulaması ile sağlık kontrollerinin izlenmediği yerlerde mesafe ve maske uygulamasına devam edilecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL