Suudi Arabistan’dan Sudan’a insani yardım paketi

14 Nisan 2019 10:22
Videoyu Aç Suudi Arabistan’dan Sudan’a insani yardım paketi

Suudi Arabistan, Sudan halkının geleceğine yönelik taleplerini desteklediğini belirterek, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in Sudan'a buğday, ilaç ve petrol ürünlerini kapsayan yardım paketi sunulması talimatı verdiğini açıkladı.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’nın aktardığına göre,  Suudi Arabistan kardeş Sudan’da olan gelişmeleri yakından izlediğine dikkat çekerek, Askeri Geçiş Konseyi'nin ilan etmiş olduğu adımları desteklediğini ve Sudan halkının yanında yer aldığını ifade etti.

Sudan Askeri Konseyi tarafından can ve malların korunmasına yönelik açıklanan adımları desteklediğini vurgulayan Suudi Arabistan, bunun kardeş Sudan'a güvenlik ve istikrar getireceğine dair umudunu dile getirdi.

Sudan halkına, kalkınma ve refaha yönelik umutlarına erişebilmek için ulusal çıkarlara öncelik verilmesi çağrısında bulunan Suudi Arabistan, kardeş Sudan halkının çektiği acıyı hafifletmek için Kral Selman bin Abdulaziz'in yetkili makamlara Sudan'a buğday, ilaç ve petrol ürünlerini kapsayan yardım paketi sunulması talimatı verdiğini açıkladı.
Kaynak : Şarku'l Avsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...