Tahrir'uş Şam, Batı İdlib'te IŞİD'in kampına saldırdı

ÖZEL HABER 5 Haziran 2018 18:46
Videoyu Aç Tahrir'uş Şam, Batı İdlib'te IŞİD'in kampına saldırdı

Heyet Tahrir'uş Şam batı idlib kırsalında IŞİD'in kampına baskın verdi.

 ISLAHHHABER  HABER MERKEZİ

Heyet Tahrir'uş Şam, İdlib'teki suikastler sonrası IŞİD hücrelerinin peşini bırakmıyor. IŞİD'e bağlı suikast hücrelerine ard arda baskınlar veren emniyet birimleri son olarak batı İdlib kırsalında tespit etmiş olduğu IŞİD kampına saldırdı. Saldırı hakkında İBA ajansı Heyet Tahrir'uş şam komutanlarından Usame eş-Şami ile görüşerek saldırılar hakkında bilgi verdi.

Suikast ve bombalama eylemlerine adı karışan IŞİD, takibe alınmalarıyla ilgili başlatılan emniyet operasyonunda bazı hücreler tutuklandı. İlk soruşturmalardan sonra tutuklulardan birisi aralarında Batı İdlib kırsalına bağlı Salkin kasabası güneyinde bulunan Keferhind köyünde 25 kişilik bir kampın da bulunduğu bazı noktaları itiraf etti.

Eş Şami sözlerine devamla: ''Kampın gözetlenmesi ve saldırı birliklerinin hazırlanmasından sonra, halkın selameti için operasyon yerine giden yollar kesildi. Kamp hücreleriyle 12 saatten fazla süren çatışmalar yaşandı.Emniyet yetkilisi operasyon sonuçlarıyla ilgili olarak, IŞİD hücresinden 22 kişinin öldürüldüğünü, öldürülenlerden ikisinin suikast eylemlerinde sicilinin kabarık olduğunu, 4 kişinin tutuklandığını, 40 kaleşnikof, bir adet BKC, farklı türlerde mühimmat ve lav silahları ele geçirildiğini belirtti.Emniyet operasyonunun son bulmasıyla beraber trafiğe kapanan yollar tekrar geri açıldı.

Usame eş-Şami suikast hücrelerinin bulunması için Emniyet birimleriyle koordineli çalışan halk'a teşekkür etti ve özgür bölgelerdeki düzenin bozulmasına sebeb olanların bozguna uğratılcağını söyledi.


 
Kaynak : ISLAHHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL