Taliban; Başkent Kabil'de Polis Merkezini Saldırdı 246 Ölü/Yaralı

ÖZEL HABER 27 Ocak 2018 17:52
Videoyu Aç Taliban; Başkent Kabil'de Polis Merkezini Saldırdı 246 Ölü/Yaralı

Afganistan İslam Emirliği ve uluslararası haber kuruluşlarının son dakika olarak geçtiği haberde Afganistan'ın başkenti Kabil'de Taliban saldırı düzenledi. Saldırıda en az 95 kişi ölürken 170 ve üzeri'de yaralı bulunuyor.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Afganistan İslam Emirliği ve uluslararası haber kuruluşlarının son dakika olarak geçtiği haberde Afganistan'ın başkenti Kabil'de Taliban saldırı düzenledi.

Saldırı başkent Kabil'de bulunan yabancı elçilikler ve hükümet binalarının yanındaki Polis merkezine gerçekleşti. Saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı bulunduğu aktarıldı. Afganistan içişleri bakanlığının yaptığı ilk açıklamaya göre 95 kişinin hayatını kaybettiği, 158 kişinin de yaralandığı bildirildi. İçişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Nasrat Rahimi, saldırganın bölgeye ulaşabilmek için bombaları ambulansa yerleştirdiğini kaydetti. Bölgeden gelen haberlere göre ölü ve yaralı sayısı her geçen saat çoğalmakta.

SALDIRIYI TALİBAN ÜSTLENDİ
Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcüsü yayınladığı bildiride saldırıyı üstlenirken saldırının sivillere yapılmadığı ve ülkedeki işgalci kuvvetler ve onların işbirlikçi hükümet birliklerine yapıldığı açıklandı. Taliban sözcüsü ölü ve yaralı sayısının toplamını 246 olarak verdi. Fakat açıklama yapıldıktan sonra Afganistan hükümeti yaptığı resmi açıklamada ölü ve yaralı sayısının verilen rakamlardan daha yüksek olduğunu açıkladı.
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X