Taliban: Büyük Askeri Üs Ve Onlarca Kontrol Noktası Ele Geçirildi 76 Asker Tutuklandı

ÖZEL HABER 18 Mart 2019 16:13
Videoyu Aç Taliban: Büyük Askeri Üs Ve Onlarca Kontrol Noktası Ele Geçirildi 76 Asker Tutuklandı

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden, Hendek opresayonları çerçevesinde Faryab ve Badgis illerinde son 48 saatte düzenlenen opresyonlarda 76 askerin tutuklandığı ve birçok askeri techizatın ele geçirildiği aktarıldı.

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden, Hendek operasyonları çerçevesinde Faryab ve Badgis illerinde son 48 saatte düzenlenen operasyonlarda 76 askerin tutuklandığı ve birçok askeri techizatın ele geçirildiği aktarıldı.

Faryab ili Keysar ilçesi Atlantik bölgesinde stratejik bir askeri üsse ve bir kontrol noktasına ağır ve hafifi silahlarla düzenlenen operasyonlarda 40 askerden 21'inin öldürüldüğü ve 4 askerin tutuklandığı aktarıldı.

Operasyonun 5 saat sürdüğü ve düşman birliklerinin geri çekilmek zorunda kaldığı aktarıldı. Ayrıca geride 16 ceset, 1 tank, 1 DSHK makineli tüfek, 2 PKM makineli tüfek, 1 RPG fırlatıcı, 5 AK tüfek, 16 M16 makineli tüfek ve diğer teçhizatların bırakıldığı aktarıldı.

Operasyon sırasında bir Mücahidin yaralandığı bildirildi.Badgis ili Türkmenistan sınırında bulunan Bala Murghab ilçesinde 9 Takım/Müfreze, büyük askeri üs ve onlarca kontrol noktasının ele geçirildiği aktarıldı. 
Dün öğleden sonra başlayıp gecede devam eden operasyonda birçok askerin öldürüldüğü ve 72 askerin tutuklandığı aktarıldı.Taliban sözcülerinden Kari Muhammed Yusuf Ahmedi operasyonlarda düşamanın moralinin altüst olduğu ve mücahitlerin ilerleyişinin devam ettiğini aktardı.


 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...