TALİBAN: İŞGALCİ ABD, YAYINLADIĞI İNSAN HAKLARI RAPORUNUN BAŞINA KENDİNİ YAZSIN

ÖZEL HABER 14 Mart 2019 13:37
Videoyu Aç TALİBAN: İŞGALCİ ABD, YAYINLADIĞI  İNSAN HAKLARI RAPORUNUN BAŞINA KENDİNİ YAZSIN

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcüsü Zabihullah Mücahid resmi site üzerinden, dün gece Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı'nın  İnsan Hakları raporuna tepki olarak açıklamalarda bulunduğu aktarıldı.

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcüsü Zabihullah Mücahid resmi site üzerinden, dün gece Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı'nın  İnsan Hakları raporuna tepki olarak açıklamalarda bulunduğu aktarıldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın İnsan Hakları raporuna tepki olarak İslam Emirliği sözcüsü tarafından yapılan açıklamalar;

"Dün gece Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, sözde İnsan Hakları hakkında yıllık bir rapor yayınladı.

Söz konusu rapor ayrıca, insan hakları ihlallerine İslam Emirliği'nin de katılması dikkat çekti.

İslam Emirliği, kendisiyle ilgili bu raporu gerçeklerle çatışmakta olarak görüyor.

Meselenin gerçeği, ABD'nin doğrudan insanlığa karşı suçlarla uğraşan işgalci bir ülke olmasıdır. Kendi kabulüne göre, ABD bir önceki yıl boyunca ezilen Afgan halkına 7000'den fazla bomba attı ve kurbanlarının çoğu siviller, özellikle de kadınlar ve çocuklar oldu.

Afganistan'daki evlere barbar baskınlar düzenliyor, kişisel değerli eşyalarını yağmalıyor, kapılarını yıkıp, evlerini bombalıyor, kliniklerini, camilerini, medreselerini, pazarlarını ve tarım alanlarını yıkıyor ve Afganlar günlük insan hakları ihlallerine ve savaş suçlarına tanık olduyorlar.

Böyle bir suç devleti tarafından insan haklarına ilişkin endişe ve üzüntü gösterilmesi saçma ve komiktir.

Birleşik Devletler, insan haklarına saygı duymaları konusunda başkalarına tavsiyede bulunmak yerine, kendi genel suçlularını kısıtlamalıdır. Afganistan'ın işgali ve Afganların on sekiz yıl boyunca baskı altına alınması, iki milyondan fazla kişinin şehit edilmesi, hapsedilmesi ve işkence görmesi, ABD'nin insan hakları ihlali listesinin başında olduğunu kanıtlayan örneklerdir."

 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...