Taliban ABD’nin yaptırımları hakkında açıklama yaptı

AFGANİSTAN 25 Ekim 2018 17:26
Videoyu Aç Taliban ABD’nin yaptırımları hakkında açıklama yaptı

Afganistan İslam Emirliği Tarafından yapılan açıklamada ABD’nin Taliban Liderlerine Karşı Yaptırımlar İle İlgili yazısını, siz değerli takipçilerimizin için aktarıyoruz.

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi ABD’nin yaptırımları hakkındaki açıklaması:

ABD Hazine Dairesi’nin, birçok Arap ülkesi ile birlikte, İslam Emirliği liderlerinin bazılarına maddi yaptırımlar uyguladığı raporları yayınlandı.

Bahsi geçen İslam Emirliği liderlerinin Amerika ile hiçbir mali işlemi yoktur, dolayısıyla bu yaptırımlar doğası gereği etkisizdir.

İkincisi, Amerika Afgan sorununu anlayış yoluyla çözmek istemiyor ve son on yedi yıl içinde işe yaramayan baskı seçeneklerinde ısrar ediyor ya da ABD yönetiminin içinde bazı tarafların yer almadığı derin bir yönetim var.

İslam Emirliği, bu tür Amerikan eylemlerini şiddetle kınıyor ve dünyadaki insanların yasal hak ve özgürlüklerine karşı açık bir ihlal olarak görüyor.

Amerikan hükumetini etkisiz propaganda çabalarından kaçınmaya, Afganistan’ın temel gerçeklerini anlamaya, mantıklı olarak yaklaşımda bulunmaya ve kışkırtıcı eylemlerden kaçınmaya çağırıyoruz.

Bu kararda Amerika ile müttefik olan Arap ülkelerine gelince, Amerika’nın emriyle İslam ülkelerini ve Müslüman şahsiyetleri cezalandırmaları onlar için uygun değil.

Afgan halkı bağımsız ve özgür bir millettir ve bağımsızlık ve özgürlüğü sever.

Bağımsızlık ve özgürlükleri için meşru bir mücadele yürütüyorlar ve Amerika’yı ülkemizin gerçeklerini kabul etmeye ve yasadışı savaş, yaptırımlar ve zorba davranışlarına son vermeye zorlayacaklar.

Çözüme giden tek yol anlayış, mantık ve gerçekleri kabul etmektir. Amerika alternatifleri düşünürse, o zaman gelecekteki tüm zararlı sonuçlardan tam sorumlu olacaktır.

Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü

Kari Muhammed Yusuf Ahmadi 

Kaynak : Asya’nın Sesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...