Taliban Afganistan'da bir helikopter daha düşürdü

ÖZEL HABER 12 Haziran 2019 03:09
Videoyu Aç Taliban Afganistan'da bir helikopter daha düşürdü

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcülerinden Muhammed Yusuf Ahmedi twitter üzerinden, Zabul ili Şehri Sefa ilçesinde bir helikopterin düşürüldüğü bildirildi.

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcülerinden Muhammed Yusuf Ahmedi twitter üzerinden, Zabul ili Şehri Sefa ilçesinde bir helikopterin düşürüldüğü bildirildi.

Bugün yapılan açıklamada; dün öğleden sonra Afgan Ulusal Savunma ve Güvenlik Kuvvetleri’ne (ANDSF) ait bir helikopterin Şehri Sefa ilçesi Kamal Karez bölgesinde devam eden Fetih operasyonları çerçevesinde düşürüldüğü ve 21 askerin öldürüldüğü veya yaralandığı aktarıldı.

Yapılan saldırıyı Taliban üstlendi.

Düşrülen helikopere ait görüntüler ise twitter üzerinden paylaşıldı.

 


Zabul vali sözcüsü Gül Aslam Sial tarafından yapılan açıklamada ise helikopterin teknik sorunlardan dolayı düştüğü iddia edildi.

11 Şubat pazartesi günü Taliban konrolünde olan Zabul ili Dai chopan ilçesinde bir helikopter Taliban tarafından saldırıya uğradıktan sonra düşürülmüş ve il emniyet müdürü helikopterin teknik arızadan dolayı acil iniş yaptığı iddia edilmişti. 

Taliban tarafından yapılan açıklamalarda bütün yabancı işgalcilerin Afganistan'dan çıkarılıp İslami Yönetim kurana kadar savacakları aktarılıyor.
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL