Taliban'dan Afganistan'da beklenmedik hamle (FOTO)

ÖZEL HABER 8 Mayıs 2015 11:04
Videoyu Aç Taliban'dan Afganistan'da beklenmedik hamle (FOTO)

Afganistan'da bahar operasyonları kapsamında büyük birsaldırı hamlesi başlatan Taliban güçleri birçok kentte büyük saldırılar yürütüyor. Afgan ordusunda beklenmedik hamle olarak tanımlanan operasyonlarda bugüne kadar ölü sayısının 300'den fazla olduğu yaralı sayısının ise 200'ün üzerinde olduğu belirtiliyor.

HABER: ISLAH HABER/ Fecrun İslam

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, tarafından iki hafta önce açıklanan ve her yıl havanın ısınması ve ilkbahar mevsiminde rutin şekilde başlatılan bahar operasyonlarının bu seneki Azim operasyonları şiddetli şekilde sürüyor.

Taliban güçlerinin Afgan güvenlik güçleri ve bölgede bulunan İşgal güçlerine ait noktalara düzenlediği saldırılarda Afgan ordusu büyük kayıplar veriyor.

Taliban'ın resmi sitesi shahamat'ta yer alan haberde,  Afganistan'ın Gazni kentinde Taliban güçleri ile Afgan ordusu arasında yaşanan çatışmalarda bölgeyi bombalayan bir helikopterin Taliban tarafından düşürüldüğü açıklandı.

Öte yandan Parvan Vilayetindeki ABD askerlerinin bulunduğu Bagram Hava Üssüne Taliban tarafından 8 saat süreyle füze saldırısı gerçekleştirildiği belirtildi.

Afganistan'ın güneyindeki Farah vilayetinde Taliban ile Afgan ordusu arasında yaşanan şiddetli çatışmalarda Afgan ordusuna ait 9 araın imha edildiği  68 askerinde ölü ve yaralı olduğu açıklandı.

Afganistan Bağlan kentinde ise Afgan ordusuna ait bir silah deposu yaşanan çatışmaların ardından Taliban tarafından ele geçirildi. Kalaşnikof ile dolu depoda 35 kutu mermi, 60 kutu büyük kalibreli top ve 210 adet roket mermisi Taliban tarafından alıkonuldu.


Kunduz kentinde bazı bölgeleri ele geçiren Taliban savaşçıları şükür secdesi yaparken ve yol çalışmalarında bulunurken

http://www.islahhaber.net/resimler/FotoGaleri800/a105d4b2-622f-4c5d-9a56-41a575ba3ef8.jpghttp://www.islahhaber.net/resimler/FotoGaleri800/39386c07-57a9-4dfb-82a2-f4cd7d460aa2.jpg

https://twitter.com/fecrunislam
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL