Taliban'dan Afganistan'ın başkenti Kabil'de polis merkezine bombalı saldırı

ÖZEL HABER 8 Ağustos 2019 00:06
Videoyu Aç Taliban'dan Afganistan'ın başkenti Kabil'de polis merkezine bombalı saldırı

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcülerinden Zabihullah Mücahid, başkent Kabil'de El- Fetih operasyonları çerçevesinde bomba yüklü araç ile fedai eylemi gerçekleştiğini bildirdi. 

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcülerinden Zabihullah Mücahid, başkent Kabil'de El- Fetih operasyonları çerçevesinde bomba yüklü araç ile fedai eylemi gerçekleştiğini bildirdi.
 
Yapılan saldırı detayları hakkında;

İslam Emirliği Mücahidi Molla Cabbar Logari tarafından bomba yüklü kamyon ile sabah 09:30 civarı Kabil'de bulunan PD6 polis merkezi ve 300 polis ve ordu mensubunun yaşadığı ve eğitim aldığı işe alım merkezine (yeni polis alım karakolu) fedai eylemi gerçekleştirildiği ve güçlü patlamada binaların yıkıldığı, memurlar da dahil olmak üzere çok sayıda silahlı adamın öldüğü ve yaralandığı aktarıldı.

Yapılan saldırıda hiçbir sivilin zarar görmediği belirtildi. Çünkü PD6 Polis Merkezi ve İşe Alım Merkezi bölgesine sivillerin girmesinin yasak olduğu aktarıldı.

Saldırıya ait videoda PD6 merkezinin ve işe alım merkezinin tamamen imha edildiği görülmekte.
 

Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasrat Rahimi de bir aracın polis karakolu önündeki kontrol noktasında durduğu anda infilak ettiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da saldırı sonucu 95 kişinin hastenelere kaldırıldığı aktarıldı.


Taliban saldırının, ülkedeki sivil evleri, camileri, medreseleri, klinikleri ve sıradan insanları hedef alan düşman hava saldırılarına, bombalamalara ve baskınlara verilen yanıt olduğunu bildirdi.

Her yıl bahar operasyonları başlatan Taliban, bu yıl da bahar operasyonlarına geçtiğimiz aylarda başladığını ve operasyonlara El-Fetih adını verdiğini açıkladı.

 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL