Taliban'dan Kabil Saldırısı Detayları: İslam karşıtı faaliyette bulunan 40-50 danışman ve onlarca asker öldürüldü

ÖZEL HABER 10 Mayıs 2019 20:28
Videoyu Aç Taliban'dan Kabil Saldırısı Detayları: İslam karşıtı faaliyette bulunan 40-50 danışman ve onlarca asker öldürüldü

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden, Fetih operasyonları çerçevesinde başkent Kabil'de ABD merkezli Counterpart adlı STK'ya düzenlenen saldırının detaylarını ve amacını açıkladı.

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden, Fetih operasyonları çerçevesinde başkent Kabil'de ABD merkezli Counterpart adlı STK'ya düzenlenen saldırının detaylarını ve amacını açıkladı.

"Devam etmekte olan Fetih Operasyonları çerçevesinde Kabil şehrinde bugün erken saatlerde "Counterpart" adında bir Amerikan ağına fedai saldırsı düzenlendiği aktarıldı.

Saldırı yerel saat ile 12:00 civarında taktiksel bir patlama ile Counterpart binasının güvenlik bölgesinin aşıldığı, binaya ağır ve hafif silahlar, patlayıcılar, yanıcı malzemeler ve patlayıcı yeleklerle donanmış Hamza Parwani, Huzeyfe Kunari ve Hafız Muhammad Kandahari adlı 3 fedainin istilacılar ve işbirlikçilerine karşı saldırıya geçtiği aktarıldı.


Operasyonda ilk patladan sonra binaya giren fedailer odadan odaya geçip bütün kişileri öldürüp, bir dizi hedefe yönelik patlamalar gerçekleştirdikleri aktarıldı.

Düşman kayıpları;

Söz konusu hedef çok uzun bir süre Mücahidlerin gözetimi altındaydı. 40 ila 50 arasında yabancı danışman ve onlarca asker, Kabil yönetiminin güvenliğini ve diğer personeli, batı yanlısı hedeflerin uygulanmasında görevlendirdikleri binada. Bugünkü saldırı, onlarca yabancı işgalciye ve işbirlikçilerin ölümüne ve yaralanmasına neden oldu. Dışardan gelen düşman takviyelerine 6 saat boyunca direnç gösterildi ve sonuçta üst düzey askerler de dahil olmak üzere düzinelerce başka silahlı adamlar öldürüldü ve yaralandığı aktarıldı.

Bu ABD ağı Counterpart 2013 yılında faaliyete başladığı ve 5 yıllık işgal projelerini hayata geçirmek için şeytani Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Kalkınma Ajansı (
USAID) tarafından 70 milyon dolar bütçe ile finanse edildiği aktarıldı.

Bu grubun üyeleri, Eşref Gani'den bu projeleri uygulayan ve Kabil idaresinin seçim sürecinde aktif rol oynayan alt düzey bireylere kadar her seviyedeki insanlarıda içerdiği aktarıldı.

Bu ağ Kabil yönetiminin güvenlik personelini  sözde “yeteneklerini” güçlendirmek ve genişletmek için yabancı işgalciler gibi, aynı zamanda acımasız, cinayet, İslami değerlere karşı baskı ve düşmanlık, cami, medrese, Mollalar ve din alimlerine nefret için eğittiği aktarıldı.

Sıfır Bir (Zero One), Sıfır İki (Zero Two) ve diğerleri gibi İslami ve insani sınır tanımayan acımasız silahlı kuvvetler de bu kurumların bir ürünü olduğu aktarıldı.

Öte yandan USAID tarafından finanse edilen söz konusu ağ, son 18 yıl boyunca Kabil idaresinin konrolü altındaki şehirlerde ve bölgelerde, ülkemizde ahlaki yolsuzluğu ve dini sapmayı teşvik eden “Afgan Melek (Afghan Angel)” adlı bir program kodu da uyguladığı aktarıldı.

Kısacası, Amerikan güçleri askeri olarak imha etmeye, hasara uğratmaya, insanları İslam'dan uzaklaştırmaya ve işgal altındaki ülkelerin hedefleri için çalışmaya çalışırken, bu kurum toplumumuzu manevi olarak yok etmek ve iflas etmek için çok çaba sarf ettiği aktarıldı.

İslam Emirliği'nin kahraman Mücahidleri, tıpkı Cihad ve savaş alanlarındaki şeffaf düşmanla mücadele etmeyi taahhüt ettikleri gibi, işgalcilerin gizlenmiş ve istihbarat ağlarının ortadan kaldırılmasında da benzer şekilde kararlı olduğu aktarıldı.

Bugün yüzbinlerce güvenlik personeli, teknoloji ve diğer saçma iddiaları görüşmelerine rağmen, Fedailerimiz hedeflerine sakince ulaşabiliyorlar ve düşmana adaletini uygulayabiliyorlar, ülkenin vatandaşları Mücahidleri bu tür kurumlara karşı desteklediklerini açıkça kanıtlandığı aktarıldı.

ABD büyükelçiliği ve diğer işgalcilerin desteklenmiş örgütleriyle birlikte verdiği sert tepkiler, düşmanın çok büyük zararlar verdiğini gösteriyor.

Onlarca sivil günlük olarak şehit ediliyor ve camileri, dini seminerleri, klinikleri, pazarları, köyleri ve evleri kasıtlı patlayıcılarla yıkılan vatandaşlarımız bu kurumların sessizliğine tanıklık ediyorlar.


Saldırı Mesajı:

İşgalci Amerika ve destekçileri kötü niyetli hedeflerinden ve İslam karşıtı, Afganlık karşıtı programlarından vazgeçmiyorlarsa,İslam Emirliği Mücahidleri en güvenli yuvalarında bile kendilerine adalet arayacak ve uygulayacaktır.
İnşallah."


Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü

Zabihullah Mücahid

Resim


Taliban'dan Başkent Kabil'de ABD'li Kuruluşa Bombalı Saldırı
 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL