Taliban'dan karakol saldırısı: 42 ölü

AFGANİSTAN 9 Haziran 2018 15:39
Videoyu Aç Taliban'dan karakol saldırısı: 42 ölü

Afganistan'da Taliban tarafından iki ayrı vilayetteki karakollara düzenlenen saldırılarda 25 milis ve 17 asker hayatını kaybetti

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ 

Taliban hareketinin Afganistan'ın Herat ve Kunduz vilayetlerindeki askeri karakollara düzenlediği saldırılarda 25 milis ile 17 askerin öldüğü bildirildi.

Herat Valiliği sözcüsü Ceylani Farhad yaptığı açıklamada, Taliban savaşçılarının, Herat'ın Zavul ilçesine bağlı Aziz Abad köyündeki askeri karakola saldırması sonucu 17 askerin öldüğünü belirtti.

Saldırıda bir askerin yaralandığını kaydeden Farhad, saldırının ardından çıkan çatışmada 8 örgüt üyesinin öldürüldüğünü, 10'unun da yaralandığını belirtti.

Öte yandan Kunduz'un Kale-i Zal ilçesi Kaymakamı Amanuddin Kureyşi, Taliban savaşçılarının, Kale-i Zal'daki 4 askeri karakola düzenlediği eş zamanlı saldırıda 25 askeri milisin öldüğünü ifade etti.

Saldırılar gerçekleştikten sonra son bilgilere göre Taliban'dan yapılan açıklamaya göre Afganistan hükümetinin geçtiğimiz günlerde yayınladığı ateşkese, Taliban karşılık vererek bayrama kadar saldırmazlık kararı verdiği açıklandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL