Taliban'dan silahlı geçit töreni

AFGANİSTAN 3 Eylül 2021 15:20
Videoyu Aç Taliban'dan silahlı geçit töreni

İşgalci ABD'yi kaçmaya zorlayarak Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban'ın silahlı geçit töreni, devlet televizyonunda yayınlandı. Törende ağır silahlar, canlı bomba yelekleri, bomba yüklü araçlar yer aldı. Taliban üyelerinin bir kısmı dövüş sanatları gösterileri yaparak havada tahtaları parçaladı.

Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban, yabancı ülkelerin askerinin de bölgeden çekilmesiyle rahata erdi. Şimdilerde yeni bir ülke inşa etmek için kolları sıvayan Taliban, diğer yandan da tüm dünyaya servis ettiği görüntülerle mesaj veriyor.

TELEVİZYONDA YAYINLANDI

Son olarak yayınlanan görüntülerde Taliban'ın elindeki askeri teçhizat ve silahlar izleyenlerde endişe yarattı. Televizyon ekranlarına gelen görüntülerde Taliban mensupları, Afganistan'ın fethini kutlayarak gövde gösterileri yaptı.

ABD YAPIMI TEÇZİHATLAR DA GÖRÜLDÜ

İslam Emirliği bayrağıyla yürüyen bir grup Taliban askeri,  ABD yapımı silahları ve bombaları gözler önüne seren görüntüler de yer aldı. Görüntülerde, arabaların ve kamyonların arkasındaki platformlarda, her silahın ne olduğunu açıklayan etiketlerle çeşitli silahlarla  izleyicilerin yanından geçti.

Canlı bomba yelekleri ve bomba yüklü araçların platformlarda sergilenirken, video klipteki seslendirmede, varil bombasını "düşmanın sıradan ve zırhlı araçlarını yok etmek" için kullanılan Mücahidlerin askeri sanayisi olarak tanımlandı.

KANDAHAR'DA ÇEKİLDİ

40 dakikalık geçit töreni, silah sergisinin karşısındaki  bir stanttan oturup izleyen Taliban liderlerinin önünde gerçekleşti. Taliban ordusunun kutlama görüntülerinin Kandahar'da çekildiği anlaşılıyor.

ÖZEL DÖVÜŞ SAHNELERİ

Görüntüler Taliban'ın, dövüş sanatları hareketleri ve dövüş gösterileri uyguladığını gösteren propaganda videosu ile birlikte yayınlandı. Görüntülerde, Mücahitlerin uçan tekmelerle tahtaları parçaladıkları, havada uçuşan yumruklarla çömlekleri paramparça ettikleri ve karate dövüş sahneleri ortaya koyduğu görüldü.

Askerler, dövüş sanatları gösterilerinin sıra dışı derlemesinde siyah kar maskeleri takmış ve kamuflaj teçhizatı giymişlerdi. Taliban yetkilileri tarafından sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, silahlı savaşçılar da hedeflerine kurşun yağdırırken silah ateşleme pratiği yaparken gösterildi.
1000
icon
Eyman 4 Eylül 2021 23:54

MAŞLLAH! ALLAH ONLARI KORUSUN. Videoyu da yayınlasaydınız güzel olurdu.

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL