Taliban’ın Zaferi: Yabancı Güçler Afganistan’dan Çıkacak

KahveKitap
ÖZEL HABER 19 Kasım 2018 14:26
Videoyu Aç Taliban’ın Zaferi: Yabancı Güçler Afganistan’dan Çıkacak

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcüsü Zabihullah Mücahit alemarah üzerinden, İslam Emirliği'nin üst düzey temsilcileri Katar'da ABD heyeti ile bir araya geldiğini bildirdi.

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcüsü Zabihullah Mücahit alemarah üzerinden, İslam Emirliği'nin üst düzey temsilcileri Katar'da ABD heyeti ile bir araya geldiğini bildirdi.

Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü Zabihullah Mücahid'in yapmış olduğu açıklama metni;

"İslam Emirliği'nin üst düzey temsilcileri, Afganistan sorununa barışçı bir çözüm bulmak amacıyla 14-15 ve 16 Kasım 2018 tarihlerinde Katar'ın başkenti Doha'da ABD'nin üst düzey bir heyeti ile bir toplantı yaptığını bildirdi.

Bunlar ön görüşmelerdi ve herhangi bir konuda anlaşmaya varılamadı. İslami Emirlikği temsilcileri, Afganistan'ın mevcut durumunu tartıştılar, bir İslami hükümetin gerekliliği ve sorunlara gerçek bir çözüm bulma konusunda ısrar ettiler.

 

Geçici bir hükümet, gelecek cumhurbaşkanı veya seçimler hakkında medya organları tarafından yayılan propaganda ya da anonim çevreler ve bireyler tarafından yayılan söylentiler ya da bazı analistlerin tahminleri asılsızdır ve gerçek değildir.

Onlar kasıtlı olarak endişe ve belirsizliği durdurmaya çalışıyorlar. Mücahidlerimize ve Müslüman ulusumuza İslami Emirlikği temsilcilerinin İslami prensiplere, İslami Emirlik politikasına ve savaş meydanlarında savaşan şehit ve Mücahidlerin yüce özlemlerine bağlı olmayan hiçbir şeye asla katılmayacağına dair güvence vermek istiyoruz.

İslam Emirliği, Mücahidleri ve milleti, Afganistan'ın, Allah'ın istediği konuyla ilgili her türlü anlaşmadan haberdar edecektir."

 
Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü

Zabihullah Mücahid
19/11/2018
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X