Taliban'ın Zaferine Gazzeden Tebrik Ramallah'tan Tepki..

FİLİSTİN 21 Ağustos 2021 01:17
Videoyu Aç Taliban'ın Zaferine Gazzeden Tebrik Ramallah'tan Tepki..

Taliban’ın Afganistan’da yeniden kontrolü ele alması karşısında Filistinliler; Taliban’ın destekçileri ve muhalifleri olarak iki ayrı açıklama yayınladı..

Hamas, Taliban'ın Afganistan'da zafer elde etmesine yönelik övgülerde bulundu ve bu gelişmeyi "20 yılı aşkın mücadeleyi taçlandıran bir zafer" olarak nitelendirdi. Hamas’tan yapılan bir açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Tüm Afgan topraklarının Amerikan işgalinden kurtuluşu nedeniyle Afgan Müslüman ulusunu kutluyoruz."

Hamas'ın üst düzey yetkililerinden Musa Moussa ebu Marzuk, Taliban zaferini bir Filistin zaferi olarak değerlendirdi ve örtülü bir şekilde Taliban'ın Afgan hükümetine karşı savaşı ile Hamas'ın İsrail'e karşı savaşı arasında benzerlikler kurdu. Marzuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Önceden gericilik ve terörizmle suçlanan Taliban bugün galip geldi ve şimdi daha akıllı ve gerçekçi bir hareket. ABD ve müttefikleriyle karşı karşıya geldi, onlarla uzlaşmayı reddetti ve demokrasi ve seçimler gibi gösterişli adreslere ya da sahte vaatlere aldanmadı. Bütün mazlum halklar bunları yaşadı, ders çıkaran var mı?”

Ramallah'taki çoğu yetkili, Taliban'ın yönetimi ele geçirmesi hakkında kamuoyuna açıklama yapmadı. Ancak Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) İcra Komitesi üyesi Ahmed Mecdelani, Facebook sayfasında yaptığı bir paylaşımda örgütü kınadı. Mecdelani, “Sözde ‘direnişin zaferini’ kutlayanlar resmin tamamını görmüyorlar. Hatırlatmak gerekirse, Taliban aynı Taliban. DEAŞ ve El-Kaide'yi doğuran karanlık vahşi güç, her türlü aşırılık ve terörizm Taliban’ı da doğurmuştur. Arap ve İslam halkları aşırılık ve terörizm düşüncelerinin ve uygulamalarının bedelini başka halklardan önce ödemiştir” dedi.
1000
icon
serhat 21 Ağustos 2021 12:49

Taliban'ın zaferi inşallah hayırlara vesile olur.Dünya üzerinde örnek olabilecek Şeriatla yönetilen bir ülkeye ihtiyaç var. burada Taliban'a görevler düşüyor. Kurandaki emir ve ilkelere gore hareket etmeleri yeterli olacaktır. inşaallah kuresel emperyalizim ile savasacakar , tarikat ve mezhepçilikten uzak duracaklar,Kuranda olmayan cezaları İslam'da varmış gibi uygulamayacaklar. İnşallah Afganistan'da Allah'ın razı olacağı bir şer'i bir sistem uygularlar.Taliban; şeriat ilkelerinden,kararlı tutumundan asla taviz vermemelidir.yumuşak mesajlara soylemlere gerek yok,şeriat ne diyosa o.islam duşmanlarına yumusak davranmak,affetmek bu katilleri sadece cesaretlendirir ve azdırır.eger islam duşmanlarının elinde olsa talibanı bir kaşık suda bogarlar .yerli işbirlikci medyanın talibana karşı nefret dili buna ornektir.neticede bu zaferi nasib eden Allahtır.kuresel emperyalizm siyonistler; taliban liderligini kontrol altına almak isteyecektir. mutlaka taliban yonetimini yumuşatmak,ılımlılaştı

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL