Taliban liderinin maaşı açıklandı!

AFGANİSTAN 6 Aralık 2021 12:06
Videoyu Aç Taliban liderinin maaşı açıklandı!

Afganistan'da Taliban’ın Afganistan İslam Emirliği’ni ilan etmesinin ardından kurulan yeni hükümetin başı olan Molla Hibetullah Ahundzade’nin maaşı belli oldu.

Afganistan İslam Emirliği geçici hükümetinin Maliye Bakanlığı sözcüsü Ahmad Veli Hakmal, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, kamu çalışanlarının maaşlarıyla ilgili yeni düzenleme yapıldığını söyledi.

BAKANLARIN MAAŞI 1430 DOLAR

Taliban lideri ve kurulan hükümetin başı Molla Hibetullah Ahundzade'ye aylık 228 bin 750 Afgani (yaklaşık 2 bin 400 dolar) ve geçici hükümetin Başbakan Vekili Muhammed Hassan Ahund'a da 198 bin 250 Afgani (yaklaşık 2 bin 60 dolar) maaş tayin edildiğini belirten Hakmal, bakanların aylık maaşlarının ise 137 bin 250 Afgani (yaklaşık 1430 dolar) olarak belirlendiğini kaydetti.

ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU

Hakmal, valilere yönelik de aylık 91 bin 500 Afgani (yaklaşık 950 dolar) maaş tayin edildiğini belirtti. Asgari ücretin 5 bin Afgani (yaklaşık 52 dolar) olarak belirlendiğini dile getiren Hakmal, alınan bu kararın yakında yürürlüğe gireceğini söyledi. Hakmal, önceki yönetimde maaşların dağılımı konusunda adaletsizlik yapıldığı, aynı rütbede olan memurların farklı maaşlar aldığının altını çizdi.

ÖNCEKİ YÖNETİMİN DANIŞMANLARINDAN DAHA DÜŞÜK MAAŞ ALACAK

Kendisinin basında tek kare fotoğrafı bulunan Taliban lideri Ahundzade'nin kesin olarak nerede olduğu bilinmiyor. Öte yandan Eşref Gani liderliğindeki eski yönetimde Cumhurbaşkanlığı Sarayında çalışan danışmanların maaşları da 3 bin ile 7 bin dolar arasında değişiyordu.
Kaynak : Doğru Haber
1000
icon
Vatandaş 7 Aralık 2021 08:22

Türkiye oraya tavsiyelerde bulunacağına, oralardan tavsiyeler alsın. Örnek mi istiyorlar al işte dünyaya örnek.

0 0 Cevap Yaz


Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL