Taliban Savaşcısından Tarihe Geçecek bir konuşma..

AFGANİSTAN 29 Ağustos 2021 01:29

Önceki gün sosyal medyaya düşen bir görüntüde Afganistan'dan kaçmaya çalışan bir guruba yönelik nasihat konuşması yapan bir taliban savaşcısının sözleri tarihi bir ders niteliğinde yorumlarına neden oldu.

 İSLAM MEDYA | HABER MERKEZİ-    Kabil'de ABD'nin kendilerini tahliye edeceği beklentisi ile sokaklarda sabahlara kadar bekleşen bir guruba yönelk Taliban savaşcısı bir yetkilisinin konuşması tüm dünyaya örnek bir vatan ve direniş bilincini gözler önüne seriyor.

Taliban Yetkilisi konuşmasında "Durumunuzu  gördüğümüzde çok üzülüyoruz. Erkek ve Kız Kardeşlerimizin caddelerde uyduğunu görüyoruz.  Eviniz Yokmu? Bir hayatınız yok mu?" diye soran Taliban yetkilisi "Buradaki hiç kimse benden daha yoksul değil. Cebimde 1000 afgani (1 USD) bile yok. Olanı da borç almışım. Dün buradaki Taliban Mücahidleri akşama kadar bir şey yemediler. Aç karnına buradaki ABD’ller ile muhatab olmak zorunda kaldılar." dedi.Kimliği açıklanmayan Taliban Yetkilisi  "Sizin Milletinizle sorununuz nedir? Onlar da sizin gibi Afgan.. Şerefimiz Nerede? Haysiyetimiz Nerede? İzzetimiz nerede? Bugün çaresizce Amerikalılara sarılıyorsunuz. Sizi de almaları için dileniyorsunuz? Ne büyük utanç.." diye sitem ettiği konuşmasında "Kölelik hayatını ya da izzet hayatını seçmek size kalmış. Amerikalılar ülkeyi terk ediyor. Onları terk etmeye mecbur bıraktık. Onlara burada izin vermeyeceğiz.  Eğer Amerika 10 kat daha güçlü gelirse, yine onlarla savaşacağız.  Ömrümüz yettiğince savaşacağız. Onları eski silahlarımızla yenilgiye uğrattık.  Bu savaşı, iman, ibadet ve izzet ile kazandır. Binlerce Amerikan askeri ve köleleri şimdi güvenlik ile meşgul. Onlardan korkmuyoruz. Binlerce tanklarını arkalarında bıraktılar. Sizlere gösterebilirim. Binlerce yüksek teknolojili silahlarını bıraktılar. Kamu mallarına el uzatılmasına izin vermeyeceğiz. “ sözlerine yer verdi.
 
Kaynak : islam medya
1000
icon
Eyman 30 Ağustos 2021 07:42

Rabbim sizlerin yar ve yardımcısı olsun. Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

0 1 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL