TSK Yetkilileri İdlib'ten HTŞ kontrolünde çıkış yaptı

ÖZEL HABER 9 Ekim 2017 15:13
Videoyu Aç TSK Yetkilileri İdlib'ten HTŞ kontrolünde çıkış yaptı

TSK yetkililerine ait 3 araçlık konvoya eşlik eden Heyet Tahrir'uş Şam'la İldib'e giren konvoy bu sabah saatlerinde Daret İzze hattından çıkış yaptı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Yerel kaynakların ve HTŞ'ye yakın kaynakların aktardığı haberde; Dün 3 araçlık TSK'ya ait konvoy İdlib'e Heyet Tahrir'uş Şam eşliğinde giriş yapmış, konvoy İdlib sınırından alınarak belirsiz bir bölgeye götürülmüştü. Görüntülerde TSK konvoyunun başında ve sonunda HTŞ araçlarının bulunduğu bu doğrultuda İdlib'te görüşmeler yapıldığı tahmin ediliyor.

TSK yetkililerin İdlib'e giriş görüntüleri;Dün Atme sınırından giriş yapan TSK'ya ait araçlar yerel kaynakların aktardığına göre bu sabah Dart İzze hattından HTŞ'nin güvenlik kontrolünde çıkış yaptığı bildirildi. Sosyal medya'da bir anlaşma olabileceği konuşulurken HTŞ'ye yakın kaynaklar TSK'ya sadece Afrin sınırında bulunmak amacıyla müsade edilebileceği yönünde iddialarda bulundu.


Şuana kadar İdlib'e giriş yapan TSK birlikleri olmadığı gibi ÖSO gruplarıda olmamıştır. Basın ve medya'da yer alan haberlerin tamamı asılsızdır. Sınır bölgelerindeki hareketlilik devam etmektedir.

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X