TÜRKİSTAN İSLAM CEMAATİ: "İDLİB’DE TSK KONVOYUNU BİZ HEDEF ALMADIK"

SURİYE 30 Mayıs 2020 05:22
Videoyu Aç TÜRKİSTAN İSLAM CEMAATİ: "İDLİB’DE TSK KONVOYUNU BİZ HEDEF ALMADIK"

TÜRKİSTAN İSLAM CEMAATİ İDLİB’DE TSK KONVOYUNUN KENDİLERİ TARAFINDAN HEDEF ALINMASI HABERİNİ YALANLADI

Rusya Savunma Bakanlığına bağlı “Uzlaşma Merkezi”, ellerinde bulunan bilgilere göre, önceki gün (perşembe) Türkistan İslam Cemaati’nin batı İdlib kırsalına bağlı Ğassaniye beldesi yakınlarında TSK unsurunun ölümüne neden olan patlamaya karıştığı iddiasında bulundu.
 

Türkistan İslam Cemaati medya ilişkiler sorumlusu Hammam Muhammed, Türkiye askerlerinin her hangi bir şekilde hedef alınmasında rol almalarını reddettikten sonra “İdlib’de bulunan devrimcilerin siyaseti birdir, bu tür şayiaları yayanlar devrimcileri dağınık göstermeyi istemektedir” ifadelerine yer verdi.
 

Hammam Muhammed, “Savtu’l-İslam” (İslam’ın Sesi) adındaki resmi medya kuruluşunun dışında cemaat hakkında yayılan haberlere itimat edilmemesi gerektiğine ve Türkistan Cemaatii’nin faaliyetlerinin ve askeri eylemlerinin yaklaşık 4 milyon sivili barındıran İdlib şehrine yönelik Esed çeteleri saldırılarını savunmaya odaklı olduğuna işaret etti.
 

Açıklamada "Rusya’nın Türkistan İslam Cemaati hakkındaki bu iddiaları ilk değil. Şöyle ki, işgalci Rusya yalan haberler üzerinden İdlib’de bulunan gruplar ve bölgeye yayılan TSK birlikleri arasında sorunlar oluşturmaya çalışmakta." görüşlerine yer verildi.

Kaynak : İSLAM MEDYA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X