Türkiye Mısır ilişkileri de Normalleşiyor..

GÜNDEM 15 Temmuz 2016 20:46
Videoyu Aç Türkiye Mısır ilişkileri de Normalleşiyor..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Çin'de Mısır İşgücü Bakanı Sagfan ile görüştü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun, Çin'in dönem başkanlığı kapsamında Çin'de düzenlenen G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’nda Mısır İşgücü Bakanı Muhammed Sagfan ile görüştü.

Mısır İşgücü Bakanlığından bugün yapılan açıklamada, “Mısır İşgücü Bakanı Muhammed Sagfan, Çin’de düzenlenen G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’nda Türk mevkidaşı Süleyman Soylu ile bir araya geldi. Görüşmede Soylu, bölge sorunlarının çözümü için iki ülke arasındaki ilişkilerin iyileştirilmesinin gereğine vurgu yaparak, köklü medeniyetlere sahip iki ülke arasındaki ilişkilerin eskiden olduğu gibi güçlü olmasının gereğine işaret etmiştir.” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Sagfan’ın ise ülkesindeki Türk yatırımlarını memnuniyetle karşıladıklarını ve bakanlık olarak Türkiye’nin Mısır’daki projeleri için iş gücü temin etmeye hazır olduklarını dile getirdiği kaydedildi.

Bakan Soylu Çin’deki temasları çerçevesinde, Çin İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yin Veymin, Suudi Arabistan Çalışma ve Sosyal Kalkınma Bakanı Mofarrej al-Haqbani ve Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ITUC) Genel Sekreteri Sharan Burrow ile de ikili görüşmelerde bulunmuştu.

MISIR DIŞİŞLERİ BAKANI GÖREV AKTARMASI İÇİN TÜRKİYE GELMİŞTİ 

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen 13. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Zirvesi için bir önceki dönemin başkanı Mısır'dan Dışişleri Bakanı Semih Şükri, 13 Nisan'da Türkiye'ye gelmiş, zirvenin başında kısa bir konuşma yaptıktan sonra ayrılmıştı

Kaynak : dünya bülteni
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X