Türkmendağı ateş altında

SURİYE 22 Mayıs 2016 12:23
Videoyu Aç Türkmendağı ateş altında

Esed rejimi Türkmendağı ve Cebel Ekrad’ı bombalıyor. Saldırılarda yaralanan ve Türkiye’ye getirilen 3 kişiden biri hayatını kaybetti

Suriye rejimine bağlı birlikler, ülkenin sahil kenti Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı ve Cebel Ekrad'a yoğun bir şekilde top ve füze atışına devam ediyor. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Esed rejimi, muhaliflerin kontrolündeki Türkmen köylerini 3 günden bu yana bombalıyor. Kelez ve Karaman köylerinde zaman zaman çatışmalar yaşanırken, rejim güçlerinin, sınırın sıfır noktasındaki Yamadi köyü ile çevresini de hedef aldığı belirtiliyor.

YARALANAN 3 KİŞİ HATAY'A GETİRİLDİ


Öte yandan rejimin saldırılarında yaralanan ve yakınları tarafından Yayladağı sınırına getirilen 3 kişinin ambulansla Hatay'daki hastanelere kaldırıldığı, bir kişinin ise tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği kaydedildi.

ÇATIŞMA SÜRÜYOR


Rejim güçlerinin sabah saatlerinden itibaren Türkmendağı'nın komşusu Cebel Ekrad'a da hava destekli operasyon başlattığı, El-Hidade tepesinin hedef alındığı saldırılarda muhaliflerle rejim güçleri arasında çatışmalar yaşandığı aktarıldı.
Kaynak : yeni şafak
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL