ULU CAMİ MÜDAVİMİ RAMAZAN HOCA AKIL HASTANESİNE KONULDU

GÜNDEM 24 Mayıs 2020 20:44
Videoyu Aç ULU CAMİ MÜDAVİMİ RAMAZAN HOCA AKIL HASTANESİNE KONULDU

Diyarbakır’ın sevilen isimlerinden Ulu Camii Müdavimi Ramazan Hoca, hakkında açılan dava nedeniyle akıl hastanesine konuldu.

Yıllardır tarihi Ulu Camii'nde ücretsiz olarak hizmetlerde bulunan ve ziyaretçilere caminin tarihiyle birlikte İslam'ı anlatan Ramazan Böçkün Hoca, İslam’ı anlattığından dolayı birinin şikâyetiyle hakkında açılan dava nedeniyle akıl hastanesine kapatıldı.

2016 yılında birinin şikâyeti ile gözaltına alınan ve hakkında Diyarbakır 13’üncü Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılan Böçkün’ün davası bir buçuk yıl önce psikiyatri hastanesinde tedavi edilmesi şartıyla sonuçlandı.

Davanın sonucuna tepki gösterip deli olmadığını söyleyen Böçkün, Bölge Mahkemesine itiraz etti. İtirazı reddedilen Böçkün, polisler tarafından alınarak Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümünde yatırıldı.

İki haftaya yakındır hastanede akli dengesi olmayan hastaların arasında kalan Böçkün’le Amed Haber Gazetesi telefonla görüştü.

Hiçbir suçunun olmadığını ifade eden Böçkün, yaptığı çalışmalardan rahatsız olanların şikâyeti üzerine hakkında dava açıldığını belirtti.

Akli yönden herhangi bir sorununun olmadığını dile getiren Böçkün, itiraz etmesine rağmen kendisine deli raporu verildiğini söyledi.

"Misyonerlik faaliyetleri görmezden geliniyor"

Hatırlanacağı üzere Böçkün daha önce yaşadıkları sorunlar hakkında şöyle konuşmuştu:

"Misyonerler, her tarafta İslam'a karşı faaliyet yapıyorlar. Para karşılığı insanları Hristiyan yapmaya kalkıyorlar. Bunlar görmezlikten geliniyor. Fuhuş ve misyonerlik serbest, İslam’ı tebliğ yasak. Ben kimseden zorla İslam'ı kabul etmelerini istemiyorum. Öneri sunuyorum. Ben onlara yumuşak bir dille buranın Camii ve Harem-i Şerif olduğunu anlatıyorum. Edeple gelen lütufla gider.” 

Kaynak : AMED HABER
1000
icon
mehmet 25 Mayıs 2020 17:01

bu yol dikensiz gül bahçesi değil elbette... fıtratlar bozulmuş daha ne hacettir ? rabbimiz şu üç beş iman etmiş kulunu helak etme nolursun bizleri küffara karşı galib eyle amin.

0 1 Cevap Yaz
Cemil Celepci 25 Mayıs 2020 16:16

Allah razı olsun dahi Ramazan Hocamızdan... Muhterem Recep Tayyip Erdoğan Reisimizin, haksız yere hapse atılan Muhterem Ramazan Hocamızın hapisten çıkarılması için gerekli girişimlerde bulunacağına inanıyoruz.

0 1 Cevap Yaz
Mehmet 25 Mayıs 2020 13:18

Ramazan hocamızı şikayet eden kesinlikle kendisi %100 delidir din düşmanıdır din düşmanı olduğu için rahatsız olmuş Çok acilen kıymetli ramazan hocamızı hastaneden çıkarılmasını düşünüyorum bir vatandaş olarak her zaman yanındayım

0 3 Cevap Yaz
Erdal 25 Mayıs 2020 00:09

Bu güzel insanı nasıl bir akıl hastası olduğu diye bu güzel insanı böyle zalimlik yapmayın Diyarbakırlı halkına yazıklar olsun Allah o güzel insana yardımcı olsun inşallah amin

0 5 Cevap Yaz
Munevver 24 Mayıs 2020 23:18

Gücü olanların kalkıp bir şey yapması lazım.

0 1 Cevap Yaz

Ahmed Yasin
MALCOM X