Umman Denizi’nde iki petrol tankerine saldırı

KÖRFEZ ÜLKELERİ 13 Haziran 2019 11:58
Videoyu Aç Umman Denizi’nde iki petrol tankerine saldırı

ABD Donanması tarafından bugün yapılan açıklamada, Umman Denizi’nde seyir halindeki iki petrol tankerinin saldırıya uğradığı belirtildi.

Reuters’ın TradeWinsds’ten alıntıladığı haberine göre yaşanan olayda, Norveç’e ait petrol tankerlerinden biri hasar gördü.

Haberde, Umman Körfezi’nde bulunan petrol tankerlerinden birinin hasar gördüğü, görev yapan personelin tahliye edildiği aktarıldı.

Bloomberg’in haberine göre ise Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) Fuceyre Limanı’ndan bir yetkili, patlamanın tankerlerin petrol ile doldurulmasının ardından Abu Dabi’den yola çıktıktan sonra gerçekleştiğini belirtti.

Birleşik Krallık Deniz Ticareti Operasyonları grubu, Umman Körfezi'nde bulunan tankerlerde meydana gelen durumdan haberdar olduklarını bildirdi. Grup, ABD ve İran arasında yaşanan gerilim nedeni ile ihtiyatlı davranma talebinde bulundu.

Bahreyn merkezli ABD Beşinci Filosu sözcüsü, önceki açıklamasında, bölgede yaşanan durumun farkında olduklarını belirterek, daha fazla ayrıntı vermedi. AP’ye konuşan sözcü, “Ayrıntıları öğrenmek için çalışıyoruz” şeklinde cevap verdi.
Kaynak : Şarku'l Avsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası
Askıda Meal