UNICEF'ten 4 Ülke İçin 'Zaman Tükeniyor' Uyarısı

GÜNDEM 29 Mart 2017 00:15
Videoyu Aç UNICEF'ten 4 Ülke İçin 'Zaman Tükeniyor' Uyarısı

UNICEF'ten yapılan "zaman tükeniyor" başlıklı açıklamada, Somali, Nijerya, Yemen ve Güney Sudan'da 22 milyon çocuğun yardıma ihtiyacı olduğu ve 1,4 milyon çocuğun da aşırı gıdasızlık nedeniyle ölüm riskiyle karşı karşıya olduğu vurgulandı

BM Çocuk Fonu (UNICEF) savaş, kıtlık ve kuraklık sorunu yaşanan Somali, Nijerya, Güney Sudan ve Yemen'de 22 milyon çocuğun yardıma ihtiyacı olduğunu duyurdu.

UNICEF'ten yapılan "zaman tükeniyor" başlıklı açıklamada, söz konusu dört ülkede yaklaşık 22 milyon çocuğun yerlerinden edildiği, aç ve hasta olarak eğitimden mahrum kaldığı belirtildi.

1,4 MİLYON ÇOCUK GIDASIZLIK NEDENİYLE ÖLÜM RİSKİYLE KARŞI KARŞIYA

Yaklaşık 1,4 milyon çocuğun da aşırı gıdasızlık nedeniyle ölüm riskiyle karşı karşıya olduğu vurgulanan açıklamada, bu çocuklara acil yardım ulaştırılması için 255 milyon dolara ihtiyaç olduğu kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen UNICEF Acil Durum Programı Direktörü Manuel Fontaine, "2011'de Somali'de açlık ilan edildiğinde sayısı belirsiz çocuğun çoktan hayatını kaybettiğini öğrenmiştik. Bunun tekrarlanmasına izin veremeyiz." ifadelerini kullandı.

Ölüm riski altındaki çocukların daha fazla yardımsız bırakılamayacağını kaydeden Fontaine, toplanacak fonların bu dört ülkedeki çocukların gıda, sağlık ve hijyen ihtiyaçları için kullanılacağını belirtti.

Kaynak : Dünyabülteni
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...