Ürdün Yönetimi Mescid-i Aksa'ya Destek Etkinliğine İzin Vermedi

İSLAM DÜNYASI 21 Kasım 2016 09:39
Videoyu Aç Ürdün Yönetimi Mescid-i Aksa'ya Destek Etkinliğine İzin Vermedi

Ürdün yönetimi, başkent Amman'ın 130 km güneyindeki El-Kerak kentinde Mescid-i Aksa'ya destek için 16'ıncısı düzenlenecek etkinliği engelledi.

İslami Çalışma Cephesi Genel Sekreteri Muhammed Ez-Zuyud, etkinliğin engellenmesinin, etkinlik çadırına saldırılıp etkinliğin yapılacağı bölgenin suya gark edilmesinin hukuka ve kanunlara aykırı olduğunu söyledi.

Ez-Zuyud, Cumartes akşamı düzenlediği basın toplantısında, 16 yıldır düzenlenen etkinliğin organizesi için kanuni yollara bağlı kaldıklarını ifade ederek, El-Kerak Valisi'nin sözlü olarak etkinliğe izin verilmeyeceğini bildirmesiyle şoke olduklarını belirtti.

Konuyu Başbakan'a taşıdıkları halde Başbakan'ın hiçbir şey yapamadığını kaydeden Ez-Zuyud, "Başbakan dahi bir şey yapamıyorsa o zaman yetkili kim?" diye sordu.

Ez-Zuyud, Ramallah'ta ve tüm Filistin'de kiliselerde Mescid-i Aksa'ya destek için ezan okunurken Ürdün'de resmi güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa'ya destek etkinliğine izin vermemesinin düşünce ve davranış seviyesizliğine işaret ettiğini bildirdi.

Ez-Zuyud, bu tür sorumsuz uygulamaların partilerini ve Ürdün halkını Mescid-i Aksa'ya ve kutsal mekânlara destek vermekten alıkoyamayacağını söyledi.

Kaynak : Haksöz Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...