WhatsApp’tan kripto para adımı

DÜNYA 11 Kasım 2021 07:45

WhatsApp, kripto para ile ödeme yöntemleri için testlere başladı. Meta’nın dijital para cüzdanı Novi’nin yakında WhatsApp’a entegre edileceği duyuruldu.

Kısa süre önce tüm markalarını 'Meta' adı altında topladığını açıklayan Facebook'un, dijital para cüzdanı Novi'yi yakında WhatsApp'a entegre edeceği duyuruldu.

Buna göre WhatsApp uygulamasındaki Novi cüzdanına banka hesabı eklenebilecek, kredi kartları bağlanabilecek, para çekme ve bakiye görüntüleme işlemleri yapılabilecek. Uygulamanın kullanılabilmesi için kimlik doğrulamasının gerekeceği belirtiliyor. Doğrulama işlemi, kimlik belgeleri ve video kaydı ile yapılacak.

Facebook, Metaverse ile ne amaçlıyor?

Said Ercan, Facebook’un yeni adı Metaverse kavramını ve Mark Zuckerberg’in yeni uygulamayla neyi amaçladığını anlattı.

Halihazırda Hindistan ve Brezilya'da test edilen Novi üzerinden kullanıcılar birbirlerine Pax Dollar (USDP) gönderimi yapabiliyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde Hindistan'da iadeler özelliğini de devreye sokmuştu. Meta'nın Novi'den Sorumlu Başkanı David Marcus, hedeflerinin tüm ödeme hizmetlerini bir araya getirmek olduğunu söyledi. Dijital para cüzdanı Novi, Türkiye'de kullanılamıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...



Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL