Yahudi İşgalciler Batı Yaka’da Filistinlilerin Evlerini ve Araçlarını Taşladı

FİLİSTİN 9 Ağustos 2019 20:27
Videoyu Aç Yahudi İşgalciler Batı Yaka’da Filistinlilerin Evlerini ve Araçlarını Taşladı

Yahudi yerleşimciler bu sabah (9 Ağustos Cuma) erken saatlerde Beytlahim’in çeşitli bölgelerinde Filistinlilere ait evlere ve araçlara saldırdı.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, Yahudi yerleşimciler Beytlahim’in doğusunda yer alan Tegu’ beldesi yakınlarındaki El-Menşiye bölgesinde Ahmed Ebu Diye isimli Filistinlinin evini ve otomobilini taşladı.

Beytlahim’in batısındaki Nahhalin beldesinde Yahudi yerleşimcilerin Fuad Necacira isimli Filistinlinin evine baskın düzenlediği ve aile fertlerinin korku dolu anlar yaşadıkları kaydedildi.

Yahudi yerleşimciler Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bir işgal askerinin öldürülmesinin ardından dün akşam Batı Yaka’da bazı yolları trafiğe kapatarak Filistinlilere ait araçları taşladı.

Görgü tanıkları, onlarca Yahudi yerleşimcinin Batı Yaka’nın güneyinde ve kuzeyinde yolları kapatarak Filistinlilere ait araçları taşladığını ve bazı araçlarda maddi hasar meydana geldiğini söyledi.

Filistinli kaynaklar, El-Halil yakınlarında otomobili Yahudi yerleşimciler tarafından taşlanan bir Filistinlinin yaralandığını bildirdi.

Yahudi yerleşimciler Nablus çevresinde de Havara Caddesi’ni trafiğe kapatarak Filistinlilere ait araçları durdurdu ve bazılarına taşlarla saldırdı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X