Yahudi İşgalciler El-Halil’de Filistinli Kadını ve Oğlunu Darp Etti

FİLİSTİN 24 Mart 2019 12:07
Videoyu Aç Yahudi İşgalciler El-Halil’de Filistinli Kadını ve Oğlunu Darp Etti

İşgal güçleri dün (23 Mart Cumartesi) Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil kentinde Filistinlilere ait evlere ve iş yerlerine baskın düzenledi ve arama yaptı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Nidal Abdülcevad En-Netişe isimli Filistinlinin Eş-Şeyh Mahallesi’ndeki evine baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin El-Halil’in güneyindeki Yatta beldesinde de Kayid İbrahim Mehamira isimli Filistinliye ait ahırlar ile bir dükkanda arama yaptığı belirtildi.

İşgal güçlerinin dün ayrıca Yatta-Zif Kavşağı’nda geçici kontrol noktası oluşturarak araçları aradığı ve kimlik kontrolü yaptığı kaydedildi.

Bu arada, dün akşam saatlerinde El-Halil’in Tel Er-Remide bölgesinde Filistinli bir kadının ve oğlunun Yahudi yerleşimcilerin saldırısına maruz kalarak yaralandığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, bölgede yaşayan bir grup Yahudi yerleşimcinin “Ga’gur” ailesinden bir kadına ve oğluna saldırdıklarını, evlerinin yakınlarında kadını ve oğlunu darp ettiklerini bildirdi.

El-Halil kent merkezinde ve İbrahim El-Halil Camii karşısında yer alan Tel Er-Remide bölgesinde yaşayan Filistinlilerin sık sık Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına maruz kaldıkları açıklandı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL